Зеркаль переконана, що Керченський міст не встоїть, і питання не в технологіях

Зеркаль переконана, що Керченський міст не встоїть, і питання не в технологіях

Укрінформ
Керченський міст, який веде з країни-окупанта до окупованих українських територій, не зможе встояти, бо побудований на порушенні суверенних прав України, агресії і злочинних діяннях. 

Про це написала у Facebook заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Керченський міст побудовано на порушення суверенних прав України. Негативний вплив на довкілля, судноплавство і рибальство лише додаток до головного – без згоди України цей міст не можна було будувати взагалі... Питання не в геології і технологіях – міст, який побудовано на безправ'ї, агресії і злочинних діяннях, не зможе встояти", - наголошує Зеркаль.

Вона зазначила, що острів Тузла, Керченська протока, Керч-Єнікальский канал і Крим загалом є територією України, міст на якій збудовано всупереч нашій волі. 

Зеркаль нагадала, що Україна подала позов проти РФ про порушення цих прав ще 2016 року, а в лютому ще й Меморандум у цій справі – головний документ у процесі з усіма потрібними доказами. 

"Будівництво моста порушує щонайменше статті 2, 43, 44, 123,192, 194, 204, 205, 206 Конвенції ООН з морського права. Зрештою, це порушення багатьох двосторонніх угод між Україною та РФ, яка зобов’язалась поважати нашу територіальну цілісність і суверенітет, а також непорушність нашого кордону", - акцентувала заступник міністра.

Читайте також: РФ не гарантує безпеку Керченського мосту — здачу ділянки переносять

Як повідомили російські ЗМІ, президент Росії Володимир Путін 15 травня прибуде на відкриття Керченського мосту, проїде по ньому і виступить перед робітниками на мітингу.

1 травня у ЗМІ з'явилися повідомлення, що одна з опор Керченського мосту дала тріщини, які намагаються "залити" бетоном. За інформацією видання Кuresh.info, 256-та опора не витримала навантаження. 

Раніше фахівці стверджували, що опори Керченського мосту не здатні витримати навантаження навіть порожньої залізничної гілки, не кажучи вже про запуск потягів. У цьому районі на початку 2018 року вже було зафіксовано просідання опор на 1 метр, зазначають ЗМІ.

Як відомо, Керченський міст будується за рахунок коштів федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить близько 228 млрд рублів (близько $4 млрд). У міністерстві транспорту РФ обіцяли відкрити автомобільний рух мостом до грудня 2018 року, а рух потягів – до 2019-го.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-