Дуда в ООН говоритиме про анексію Криму

Дуда в ООН говоритиме про анексію Криму

848
Ukrinform
Варшава порушуватиме на засіданні Радбезу ООН питання безправності анексії Криму. Це, зокрема, відбудеться 17 травня під час дискусії щодо необхідності дотримання міжнародного права за участю президента РП Анджея Дуди.

Про це в ефірі радіо Siodma9 заявив голова Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павел Солох.

"Лейтмотивом виступу президента (Дуди - ред.) буде, насамперед, підкреслення сили права над правом сили, що, загалом, є основною думкою дій на міжнародній арені під час головування Польщі в Раді безпеки ООН. На нашу думку, порушення питання безправної анексії Криму є ключовим, тим більше що в ООН триває дискусія щодо можливої присутності Організації на окупованій сепаратистами території, яку підтримує Росія",- підкреслив Солох.

Читайте також: Стало відомо, про що говоритимуть на "українському" Радбезі ООН

Він наголосив, що Польща, а також і значна частина міжнародної спільноти, зокрема й ключові союзники на Заході, "жодним чином не можуть погодитися з одного боку на формальне визнання Криму частиною Росії, а не України, і не сприймають порушення кордонів".

"Зараз мінімум — це формальне невизнання анексії Криму, а остаточна мета — доведення до статус-кво, тобто до періоду перед російською агресією в Україні",- наголосив голова Бюро національної безпеки РП.

Польща як непостійний член Радбезу ООН в 2018-2019 роках у травні головує в цій інституції. Президент Дуда 17 травня візьме участь у дискусії, присвяченій верховенству права у міжнародних відносинах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>