Суд ООН просять зобов’язати Москву скасувати заборону Меджлісу

Суд ООН просять зобов’язати Москву скасувати заборону Меджлісу

1084
Ukrinform
МЗС закликало Міжнародний суд ООН виконати свої повноваження та підтвердити, що Росія зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Відповідна заява опублікована на сайті Міністерства закордонних справ.

"Україна звертається до Міжнародного суду ООН виконати свої судові повноваження та підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів", - йдеться в заяві.

У МЗС нагадали, що в 2017 році Україна в Міжнародному cуді ООН ініціювала безпрецедентну справу проти Російської Федерації з метою притягнення її до відповідальності за фінансування та підтримки актів тероризму в Україні, а також участі в здійсненні актів расової дискримінації в рамках здійснення актів агресії проти України.

Читайте також: Меджліс змусить Росію пустити ЮНЕСКО в окупований Крим - Чубаров

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН прийняв рішення застосувати тимчасові запобіжні заходи проти Росії на вимогу України. За даними міністерства, тим своїм наказом Міжнародний суд ООН, серед іншого, зобов’язав Росію «утриматись від вжиття чи підтримання обмежень відносно можливості кримських татар зберегти власні представницькі інституції, включаючи Меджліс”.

Окрім цього, у МЗС підкреслили, що зазначений наказ Міжнародного суду ООН зобов’язує Росію також «забезпечити доступ до отримання освіти українською мовою» та закликає сторони не вживати заходів, які б могли загострити спір перед судом, який включає в себе як і здійснення дискримінаційних дій на території АР Крим, так і підтримання актів тероризму на сході України.

"Минув рік, та, незважаючи на чіткий припис наказу, Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу. Уже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено наказом МС ООН", - підкреслили в МЗС та додали, що вже звернулися до МС ООН з проханням надати остаточне тлумачення свого ж наказу щодо застосування тимчасових заходів проти Росії.

МЗС висловило глибоке занепокоєння підходом Росії до тлумачення положень рішення Суду ООН щодо застосування тимчасових заходів, і наполягає, що цим кроком Україна знову заявляє, що дії Російської Федерації не відповідають нормам міжнародного права.

Також міністерство звернулося до міжнародного суспільства із закликом наполягати на тому, щоб РФ дотримувалась норм міжнародного права, включаючи виконання обов’язкових наказів Міжнародного суду ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-