Меджліс змусить Росію пустити ЮНЕСКО в окупований Крим - Чубаров

Меджліс змусить Росію пустити ЮНЕСКО в окупований Крим - Чубаров

Укрінформ
Росія намагатиметься не допустити моніторингову місію ЮНЕСКО до Криму. Тож потрібні механізми, які би дозволили переслідувати російських окупантів за нищення кримськотатарських пам'яток на півострові.

На цьому наголосив  під час парламентських слухань у середу глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.  

 "Під виглядом проведення нібито реставраційних робіт російська окупаційна влада відверто нищить національну святиню кримських татар - Ханський палац, який асоціюється з 300-літньою державністю корінного народу Криму. Незважаючи на втручання ЮНЕСКО, зусилля Української держави, кримськотатарської громадськості, урядів інших країн, Росія все ігнорує. Ми покладаємо надії на реалізацію рекомендацій Виконавчої ради ЮНЕСКО щодо моніторингу за ситуацією в АР Крим... Але ми не маємо жодних механізмів для того, щоби змусити Росію реагувати на всі ті вимоги, які стосуються збереження пам'яток культури та історії в тимчасово окупованому Криму. Ми розуміємо, що Росія буде протидіяти в будь-який спосіб для того, щоб не допустити моніторингову місію ЮНЕСКО на територію окупованого Криму. Тому запропонуємо наші рекомендації, які би розширили можливості Української держави і міжнародних організацій щодо переслідування російських окупантів і конкретних виконавців, які знищують українські кримськотатарські пам'ятки в окупованому Криму", - підкреслив Рефат Чубаров.  

Читайте також: Російські "реставратори" вже знищили Ханську мечеть - екс-директор пам'ятки

Водночас він нагадав, що в новітній історії кримськотатарського народу Ханський палац відігравав і відіграє роль центру політичних процесів, що визначали долю корінного народу Криму в переломні етапи його історії. Саме в Кримському палаці у грудні 1917 року розпочав свою роботу перший Курултай кримськотатарського народу, який оголосив Кримську народну республіку. Одним із перших рішень створеного Курултаєм уряду було рішення щодо створення на базі Ханського палацу музею історії та культури кримських татар. 

"За майже півстоліття вигнання кримськотатарського народу фонди Ханського палацу були обмежені для вивчення та використання науковцями. Крім того, неодноразово вилучалися найцінніші експонати і передавалися в російські музеї", - сказав Чубаров.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-