Україна обурилася в ООН через "призов" кримчан до російської армії

Україна обурилася в ООН через "призов" кримчан до російської армії

1794
Ukrinform
Поряд зі злочинною анексією українського Криму в 2014 році, Росія продовжує грубо порушувати норми Міжнародного гуманітарного права, призиваючи до лав своїх збройних сил жителів окупованої території.

Про це заявив під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН заступник глави МЗС України Сергій Кислиця, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Делегація України наполегливо закликає Російську Федерацію діяти в рамках міжнародно-правової відповідальності та вимагає припинення її протиправних дій у Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та окремих районах Донецької та Луганської областей", - заявив заступник міністра.

У цьому зв'язку він нагадав, що, за останнім звітом Управління верховного комісару ООН з прав людини, Росія й надалі призиває до своїх збройних сил жителів українського півострова. "Російська Федерація продовжує примусовий призов жителів Криму до її збройних сил, залучивши щонайменше 4,8 тис. чоловіків протягом двох кампаній у 2017 році – в порушення норм Міжнародного гуманітарного права",- заявив представник України.

Читайте також: Генсек ООН заявив про повернення "холодної війни"

Крім того, зауважив він, суди в Криму почали розглядати справи за звинуваченням у дезертирстві кримчан з російських військових частин.

"Ми вимагаємо від Російської Федерації зупинити цю незаконну практику призову молодих чоловіків на окупованих територіях та виконувати свої зобов'язання відповідно до Міжнародного гуманітарного права як держава-окупант", - наголосив представник України.

Фото: Постійне представництво України при ООН

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>