Прокуратура АРК оголосила підозру

Прокуратура АРК оголосила підозру "голові виборчої комісії" окупованого Криму

Укрінформ
Прокуратура Автономної Республіки Крим оголосила про підозру так званому голові "виборчої комісії Республіки Крим".

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно зі слідчим відділом ГУ СБУ в АРК (з дислокацією в м. Херсон) оголошено про підозру громадянину України - так званому голові незаконно утвореної на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим "виборчої комісії Республіки Крим" у вчиненні кримінальних правопорушень", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, цю особу підозрюють у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а також державної зради.  

"Зібраними доказами встановлено, що громадянин України, будучи з 2010 року головою виборчої комісії Автономної Республіки Крим, погодився очолити комісію Автономної Республіки Крим з проведення так званого "загальнокримського референдуму", забезпечив його підготовку та проведення, підготував та склав підсумковий протокол, в якому зазначалося про нібито підтримку рішення про входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкта", - повідомляє прокуратура АРК.

Як зазначають у прокуратурі, такими діями було забезпечено проведення нелегітимного референдуму щодо від'єднання півострова від України та, як наслідок, приєднання його до Російської Федерації.

Крім того, згаданим громадянином України забезпечено підготовку та проведення на території АР Крим та м.Севастополя незаконних виборів до органів місцевого самоврядування і законодавчих органів у 2014 році, а також виборів до Державної Думи Російської Федерації у 2016 році.

За даними прокуратури, перебуваючи на так званій посаді голови незаконно утвореної "виборчої комісії Республіки Крим" громадянин забезпечив підготовку та проведення 18 березня 2018 року на тимчасово окупованій території півострова Крим незаконних виборів президента РФ.

Читайте також: Кримський "референдум": прокуратура АРК хоче допитати іноземців-спостерігачів

За словами прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова, громадянин України є одним із основних фігурантів у підготовці та проведенні усіх незаконних виборчих процесів на території Криму.

Прокурор автономії додав, що слідством зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України.

У прокуратурі наголосили, що за вчинення цих злочинів КК України передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-