Молодь Криму може вступити до вишів за спрощеною процедурою без ЗНО

Молодь Криму може вступити до вишів за спрощеною процедурою без ЗНО

Дослідження
5385
Ukrinform
Без паспорта, атестата, сертифікатів ЗНО абітурієнти з тимчасово окупованого півострова через 35 освітніх центрів «Крим-Україна» можуть вступити до вищих та професійно-технічних навчальних закладів України.

Про це розповіла керівник ГО “Фонд "Відкрита політика" Ірина Жданова під час "круглого столу" в Укрінформі.

«Щоб стати студентом на материковій України, кримчанам необхідно обрати освітній центр при виші, особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію, скласти іспити у формі державної підсумкової атестації (не ЗНО) з української мови та історії, а також один профільний іспит. Під час вступу особисті дані абітурієнтів з Криму шифруються», - наголосила Жданова.

Вона додала, що точні дати роботи освітніх центрів «Крим-Україна» будуть анонсовані у квітні. Попередньо відомо, що вони працюватимуть, як і торік, з червня до кінця вересня. За новинами слід стежити на сайтах "Доступна освіта" та МОН. Причому на сайті dostupnaosvita.com.ua розміщені безкоштовні відеоуроки з української мови, літератури, історії України, математики, інших предметів, які допоможуть підготуватися до ЗНО, і що важливо -без реєстрації.

«Завдяки спрощеній процедурі вступу до вишів та ПТНЗ молодь з окупованого півострова має змогу отримати документи про середню освіту державного зразка і здобути вищу або професійно-технічну освіту безкоштовно», - зазначила керівник Фонду «Відкрита політика».

За даними МОН, торік за спрощеною процедурою через освітні центри «Крим-Україна» вступило 204 абітурієнта (для порівняння: у 2016 році – 153).

Якщо ж вступники бажають стати студентами будь-якого вишу України, вони можуть скористатися звичайною процедурою зі складанням ЗНО. Для цього потрібно навчатися дистанційно/на екстернаті в школі на материку та отримати документ про середню освіту державного зразка, скласти ЗНО та вступити до будь-якого університету України та світу.

Однак, за словами Жданової, на шляху кримчан у здобутті української освіти досі існує чимало бар’єрів.

«Серед них інформаційний, матеріальний, психологічний, а також обмеження викладання українознавчих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах окупованого Криму. За останні роки на півострові суттєво зменшилась кількість шкіл та учнів, які навчаються українською або кримськотатарською мовами. Якщо у 2014-2015 роках українською мовою навчалося 10,2 тис. осіб (5,3%), то нині у 27 разів менше - всього 371 учень (0,2%). Аналогічна ситуація і з кримськотатарською мовою. Якщо раніше нею навчалося 15,2 тис. учнів (8%), то зараз 5,3 тис. учнів (3%)», - зауважила керівник громадської організації.

Однак на сьогодні вже є багато молодих людей з окупованих територій, які незважаючи на перепони все ж обрали майбутнє в Україні.

Читайте також: Гройсман переконаний, що "вибори" у Криму не визнає жодна країна

Ірина Жданова також наголосила, що у Фонді «Відкрита політика» з 2016 року постійно працює «гаряча лінія» з питань освіти для жителів Криму та сходу України: 0 800 504 425 (безкоштовно). Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA) у робочі дні з 9:00 до 18:00.

«У 2017 році на “гарячій лінії” з питань освіти було прийнято втричі більше дзвінків з Криму і сходу України. Що вкотре підтверджує: запит на українську освіту є. Сьогодні кожен має вирішити, яке майбуття обирає. На моє переконання, освіта – дієвий інструмент побудови миру та реінтеграції окупованих територій, а також запобігання екстремізму, тероризму. На противагу мілітаризації освіти в школах на окупованих територіях ми пропонуємо освіту для миру і щасливого майбутнього. Крим – це Україна!» - підсумувала Жданова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>