Нищук каже, що до ЮНЕСКО передали докази нищення Ханського палацу

Нищук каже, що до ЮНЕСКО передали докази нищення Ханського палацу

Укрінформ
Україна не має можливості вплинути на ситуацію навколо Ханського палацу в окупованому Криму, який окупанти знищують під час так званої реставрації, і розраховує на допомогу міжнародної спільноти.

Про це міністр культури Євген Нищук сказав на прес-конференції в Укрінформі.

“Ми розраховуємо на міжнародні інституції, на ЮНЕСКО, на наших європейських партнерів, які зможуть тиснути та вказувати на основоположні речі, які має зберігати країна, яка здійснює окупацію, бо вона несе пряму відповідальність за Ханський палац”, - заявив Нищук.

Він зазначив, що Міністерство культури зверталося в штаб-квартиру ЮНЕСКО, а також до партнерів у Туреччині з проханням про допомогу в здійсненні моніторингу щодо стану пам'яток у Криму.

“У мене була зустріч у Давосі із директором ЮНЕСКО. І я говорив про це у своїй доповіді при 24 міністрах різних країн та при президентові Швейцарії, які запевнили та дали нам гарантію, що найближчим часом буде направлена туди моніторингова міжнародна комісія. На превеликий жаль, без нас, бо у нас немає доступу, як ви знаєте. Але це і був головний посил, щоб туди була направлена моніторингова комісія, яка б зафіксувала ці порушення”, - сказав міністр.

Як він підкреслив, нині відбувається вандальне нищення Ханського палацу. З будівлі пам'ятки вилучаються автентичні дерев'яні балки, забирається черепиця і заливається бетоном те, що було основою для підготовки Україною в 2013 році досьє для включення Бахчисарайського палацу у попередній список об'єктів світової спадщини.

Читайте також: Джапарова розповіла, як російська пропаганда в Криму "б'є по слабкому місцю"

“У нас є фотографії та докази, я не кажу про багато чого іншого. Там достатньо доказів уже є, які ми надали безпосередньо у штаб-квартиру ЮНЕСКО”, - додав Нищук.

У свою чергу перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова наголосила, що ця “реставрація” унеможливить включення об’єкту до Світової спадщини ЮНЕСКО.

За її словами, у Парижі перебуває українська делегація, до складу якої увійшли дипломати, культурні діячі, експерти, які обговорюють ситуацію навколо Ханського палацу. “Ми підготували брошуру та переклали її французькою про те, що таке Ханський палац. Чому це є цінністю для кримських татар, яка його історія. Тобто, там є все те, що дозволить знати історію цього артефакту”, - додала Джапарова.

Як повідомляв Укрінформ, міністр культури Євген Нищук неодноразово заявляв про те, що в окупованому Росією Криму під час так званої реставрації Ханського палацу окупанти по-варварськи знищують пам'ятку, який у 2014 році мав бути включений до списку об'єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-