Мінкульт включив кримськотатарський орнамент до культурної спадщини

Мінкульт включив кримськотатарський орнамент до культурної спадщини

Фото
Укрінформ
Мінкульт включив кримськотатарський орнамент - Орьнек до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. 

Таким чином міністерство підтримало ініціативу громадської організації "Алєм" зробити надбання корінного народу України ближчим до Європи, повідомляє прес-служба Мінкульту. 

"Зображення традиційного орнаменту (Орьнек) належить до найдавніших досягнень культури кримськотатарського народу. Це - унікальне явище світової культури, пов'язане своєю тематикою, символікою з давньою історією Криму, з усіма цивілізаціями, які пройшли через цю землю: скіфською, античною, візантійською, тюркською. Найвищого розквіту декоративне мистецтво кримських татар досягло у період Кримського ханства від другої половини XV ст. до кінця XVIII ст.", - ідеться в повідомленні. 

Кримські татари протягом тривалого часу зберігали звичай прикрашати будинок предметами декоративного та ужиткового призначення із зображенням орнаменту. Такі вироби завжди були гордістю сім'ї, їх ретельно зберігали і передавали у спадок. Орнамент є засобом передачі знань від покоління до покоління в культурному та історичному аспектах життєдіяльності народу, саме тому знання про Орьнек збереглись під час депортації.

Читайте також: У чому секрет популярності вишиванок

Кримськотатарський орнамент та його елементи переважно використовуються у вишивці, на одязі, взутті, головних уборах як декор, на різних видах аксесуарів, у ювелірних прикрасах, на предметах побуту: керамічному та металевому посуді, виробах з деревини, хатньому приладді, в оздобленні меблів, килимових покриттях. Це важливий елемент самоідентифікації,  невід'ємна частина життя кожної кримськотатарської сім'ї.

Кримськотатарський орнамент Орьнек занесли до Переліку культурної спадщини

Фото: Мінкультури України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-