МЗС вимагає від Москви пояснень через затримання українця у Криму

МЗС вимагає від Москви пояснень через затримання українця у Криму

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України вимагає від МЗС Росії офіційно підтвердити факт затримання громадянина України Костянтина Давиденка на території окупованого Криму, а також повідомити причини затримання та місце тримання.

Про це Укрінформу повідомив офіційний представник Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.

"Посольство України в Російській Федерації звернулося нотою до МЗС РФ з клопотанням офіційно підтвердити факт затримання громадянина України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, повідомити про причини затримання, місце тримання та наявність адвоката", - сказав Кирилич.

Він додав, що увагу російської сторони було звернуто на "необхідність дотримання статей  13 і 14 Консульської конвенції між Україною та РФ 1993 року", які стосуються повідомлення про затримання, арешт, ув'язнення та відвідування, а також надання допомоги затриманим громадянам.

У понеділок, 12 лютого, Центр громадських зв'язків ФСБ Росії повідомив про затримання у Сімферополі громадянина України Костянтина Давиденка.

Читайте також: СБУ: Затриманим у Криму українським “шпигуном” має займатись МЗС

У повідомленні спецслужби РФ йдеться, що цей чоловік нібито цілеспрямовано збирав і передавав спецслужбам України відомості про діяльність частин і з'єднань Федеральної служби військ національної гвардії РФ і стосовно співробітників Федеральної служби безпеки, що становлять державну таємницю і витік яких за кордон могло завдати шкоди безпеці держави.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 276 КК Росії ("шпигунство").

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-