Справа Хізб ут-Тахрір: суд у Ростові перенесли через неявку адвоката

Справа Хізб ут-Тахрір: суд у Ростові перенесли через неявку адвоката

696
Ukrinform
Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону переніс засідання по ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір» через відсутність одного з адвокатів.

Про це повідомив в Facebook журналіст Антон Наумлюк.

"Судове засідання у Північно-Кавказькому військовому окружному суді в Ростові у справі «ялтинської шістки» відкладено через неявку одного з адвокатів", - йдеться в повідомленні.

За інформацією Наумлюка, в лютому відбудеться три засідання у справі: 14 лютого - о 15.00, 15-го - о 10.00 і 20-го — об 11.00.

Також журналіст навів слова генконсула України в Ростові Віталія Москаленка, який був присутній в суді.

«Всі обвинувачені - громадяни України, що вони публічно підтвердили сьогодні. Всі вони мають українські паспорти і по міжнародному праву вони громадянами Росії не є. Генконсульство стежитиме і супроводжуватиме процес», - прокоментував генконсул.

Як повідомлялося раніше, сьогодні суд збирався розпочати розгляд по суті кримінальної справи стосовно шести кримчан, обвинувачених у причетності до діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії і анексованому нею Криму.

Раніше російський військовий суд розглядав «справу Хізб ут-Тахрір» на виїзних засіданнях в Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували в Ростов-на-Дону.

Читайте також: Під Ростовом злетів у кювет автобус: 4 загиблих, понад 10 постраждалих

Фігуранти «ялтинського справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров і Рефат Алімов знаходяться під вартою після того, як їх заарештували в Краснокам'янці 18 квітня 2016 року. Перших чотирьох обвинувачених цієї справи заарештували 11 лютого 2016 року. У їх числі член Контактної групи з прав людини Емір-Усеин Куку, Муслім Алієв і Инвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

24 січня Міністерство закордонних справ України зажадало від Росії звільнення шести фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір».

Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - це переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що несправедливо переслідуються в Росії.

Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих «терористичними».


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-