Кримські татари мають стати суб'єктом права в Україні - активіст

Кримські татари мають стати суб'єктом права в Україні - активіст

Укрінформ
Кримські татари в Україні повинні з об'єкта права стати суб'єктом права, для чого у главу 10 Конституції України необхідно внести зміни про статус Криму, як "Кримськотатарської Автономної Республіки".

Про це у середу в Києві під час презентації концепції "9 кроків деокупації Криму" заявив ветеран кримськотатарського національного руху Сінавер Кадиров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Кримськотатарський народ повинен набути правосуб'єктності, як народ. До даного часу ми є об'єктом політики спочатку імперії, потім радянського режиму, тепер путінської Росії. І, на жаль, за 23 роки в Україні ми так і не стали суб'єктом політики і тією структурою, яка визначає політику країни", - заявив Кадиров.

Виступаючи від імені активістів кримськотатарського національного руху, він підкреслив, що їхні пропозиції щодо зміни до глави 10 Конституції України були необгрунтовано відхилені Робочою групою, "хоча ці пропозиції стали результатом консультацій із фахівцями Конституційного суду та юристами-екпертами як в Україні, так і за її межами".

Як вважає Кадиров, механізм роботи майбутнього парламенту Криму має гарантувати неможливість ухвалення таких рішень, які б суперечили інтересам кримськотатарського народу.

"Наші переконання засновані на тому, що в майбутній парламент Криму закладається квотний принцип виборів, це може бути третина, а може бути 49 зі 100, що у будь-якому разі не дозволить блокувати рішення, прийняті проти кримських татар. Ми пропонумо формування двопалатного парламенту Криму, що дасть змогу урівняти арифметичну нерівність корінного народу з іншими можливостями блокування рішень однієї з палат всередині парламенту", - пояснив активіст.

Читайте також: Затриманого в окупованому Криму Рамазанова до ночі возили по медустановах

Як зазначив Кадиров, у спрямованій Главі держави і депутатам Верховної Ради України концепції "9 кроків деокупації Криму", йдеться про необхідність створення екстериторіального парламенту і уряду кримськотатарської автономії, а також відкриття дипломатичних представництв України, що представляють інтереси Криму за кордоном, у Європарламенті та інших міжнародних організаціях.

При цьому першим кроком у деокупації Криму активісти вважають необхідність підписання договору про дружбу і взаємодію українського та кримськотатарського народів, що надасть Україні переваги у міжнародних переговорах із країною-агресором та союзниками.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-