Повернення техніки з Криму: експерти прокоментували

Повернення техніки з Криму: експерти прокоментували "щедрість" Путіна

Укрінформ
Заява президента РФ Володимира Путіна про можливість повернення Україні захопленої у Криму військової техніки знаходиться у тій же площині, що й його гібридні “миротворчі ініціативи”.

Окрім того, що Росія в жодному випадку не передасть справну техніку, а її ремонт потребуватиме значних коштів, Кремль використає цей крок для нової антиукраїнської інформаційної кампанії та демонстрації “пом’якшення” своєї позиції щодо України. Про це йдеться у заяві аналітиків Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР).

“Пропозиція Путіна щодо передачі української корабельної, авіаційної та бронетехніки, захопленої російськими окупантами в Криму, – один з кроків кремлівського режиму напередодні президентських виборів в РФ. Зокрема, наближення терміну введення США жорстких санкцій проти РФ (в тому числі, проти найближчого оточення Путіна) примушує його йти на демонстрацію готовності до пом’якшення позиції щодо України. Ця пропозиція знаходиться в тій же площині, що й “миротворчі ініціативи” кремлівського режиму щодо ситуації на Донбасі”, - йдеться у заяві.

Зазначається, що “миротворчі ініціативи” Кремля, найбільш ймовірно, будуть оголошені 16-18 лютого 2018 року на 54-й Мюнхенській конференції на зустрічі МЗС в “нормандському форматі”. При цьому, паралельно росіяни здійснюють шантаж з “виходом та поверненням” російських представників з СЦКК.

На переконання військових експертів, повернення української військової техніки з Криму, з точки зору посилення потенціалу ЗСУ, “не матиме жодного позитивного моменту, а навпаки, спричинить неприйнятні фінансові затрати (в тому числі, з виплатою країні-агресору за запасні частини значних коштів) і сформує негативний інформаційний фон довкола України”. “Більше того, початок процесу передачі українського озброєння та військової техніки з Криму дозволить Путіну реалізувати задум щодо створення умов для скасування введення США нових санкцій і зняття ЄС існуючих санкцій”, - зазначається у заяві.

З огляду на це, у ЦДАКР висловили переконання, що українській владі навіть не варто реагувати на офіційному рівні на “пропозицію” Путіна щодо передачі Україні українського озброєння та військової техніки з окупованого Криму. “Не погоджуватися на жодні переговори (навіть для “попередньої верифікації ОВТ”) з російською стороною за цією тематикою до президентських виборів. Офіційно проголосити про недоцільність повернення знищеної небоєздатної техніки з Криму. Продовжити роботу в рамках існуючих процесів та формату МЗС, МО та Міністерства юстиції України щодо подачі позовів до міжнародних судів стосовно виплати Росією компенсації за захоплені ОВТ в Криму”, - йдеться у рекомендаціях аналітичного центру. 

За наявною інформацією ЦДАКР, починаючи з квітня 2014 року, коли російська сторона заблокувала переговори з Україною щодо можливого формату повернення захопленою російськими окупантами українського озброєння та військової техніки, представники ЧФ РФ здійснюють постійне знищення українського ОВТ. Зокрема, українські кораблі (наприклад, найбільш боєздатні українські кораблі БДК "Костянтин Ольшанський”, корвети “Тернопіль” та “Луцьк”) використовуються як “донори” для російських кораблів тих же проектів – “тобто, їх розбирають на комплектуючі для ремонту кораблів ЧФ РФ”.

“У зв’язку з цим, найбільш ймовірно, українських корабельний склад (так само, як і авіаційний та бронетехніка, а також системи ППО) зараз знаходиться в Криму у непридатному до використання стані. Виходячи з досвіду розподілу ЧФ СРСР (в 90-і роки), Росія за жодних умов не передаватиме Україні жодного зразку ОВТ у справному стані. Ремонт та відновлення технічної готовності та боєздатності ОВТ потребуватиме значних коштів. При цьому, цей процес поставить Україну у залежність від Росії і стане приводом для реалізації потужної антиукраїнської інформаційної кампанії”, - наголошується у заяві.

Читайте також: Путін готовий "скинути" Києву те, що залишилося від українських кораблів у Криму

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін заявив 11 січня, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з окупованого Криму. За словами російського президента, ця “техніка перебуває в жалюгідному стані”. 

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко різко розкритикувала висловлену  Путіним ідею, заявивши, що “Крим за кораблі не продаємо, не здаємо й не міняємо”. Вона заявила, що Росія довела до жахливого стану захоплені кораблі, як і сам Крим. Україна згодом поверне Крим і всю українську власність там, у тому числі й кораблі, а  також Донбас, наголосила Геращенко.

Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко заявив, що пропозицію Путіна необхідно ретельно вивчити, щоб не стати “розмінною картою у брудній кремлівській грі". Він також наголосив, що заяви про те, що весь український флот “був непотрібом”, не відповідають дійсності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-