Голова Моніторингової місії ООН розказала, як отримує інформацію з Криму

Голова Моніторингової місії ООН розказала, як отримує інформацію з Криму

Укрінформ
Моніторингова місія ООН з прав людини не присутня в Криму, але працює через широку мережу контактів. 

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер в інтерв’ю журналу "Крим Інформ"

"Місія, справді, не присутня в Криму, але ми маємо широку мережу контактів як на півострові, так і на материковій Україні", -  зазначила Фрейзер.

За її словами, моніторингова місія регулярно проводить інтерв’ю з різними людьми на півострові,  а також здійснює регулярні моніторингові візити на лінію адміністративного кордону з анексованим  Кримом. Зокрема, експерти місії регулярно проводять інтерв’ю з різними людьми, зокрема з жертвами, їхніми родичами, свідками порушень прав людини, юристами, журналістами, підприємцями, учителями, лікарями, соціальними працівниками, правозахисниками, представниками громадських, релігійних і політичних організацій, а також з особами без певної належності.

"Ми регулярно здійснюємо моніторингові візити на лінію адміністративного кордону з Кримом та опитуємо тих, хто подорожує на півострів і звідти", - розповіла Фрейзер.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні підкреслила, що основна складність діяльності організації на півострові полягає у відсутності прямого доступу до жертв і тримання їх під вартою в Криму, неможливості ведення моніторингу судових засідань, поліцейських розслідувань та неможливості спілкування з представниками місцевих органів влади.

"Це не унеможливлює нашу діяльність, проте ми втрачаємо багато часу й енергії, щоб перевірити факти чи отримати документи, довідки, правові чи адміністративні акти, судові рішення, медичні записи та інші докази", - підкреслила Фрейзер.

За її словами, у липні 2014 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) та український уряд уклали угоду, котра передбачала присутність у Сімферополі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (HRMMU) з метою моніторингу ситуації з правами людини на півострові, однак на практиці це виявилось неможливим.

Читайте також: У Криму кількість політв’язнів Кремля сягнула 57

Фрейзер підкреслила, що протягом 2014–2017 років після консультацій з Україною організація надіслала Російській Федерації три вербальні ноти, у яких ішлося про намір здійснити моніторинг ситуації з правами людини в Криму та необхідність надання для цього доступу на територію півострова.  Офіційної відповіді у Моніторинговій місії так і не отримали.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-