Росія вигадала, як дозволити кримчанам не платити борги українським банкам

Росія вигадала, як дозволити кримчанам не платити борги українським банкам

2721
Ukrinform
Російська влада готується «оперативно вирішити питання боргів» населення окупованого Криму перед українськими банками.

Про це пише "Комерсантъ".

"Після прийняття поправок до федерального закону Фонд захисту вкладників відійде владі Криму, а ті, у свою чергу, на регіональному рівні ухвалять закон, що звільняє кримчан і місцеві компанії від сплати боргів за українськими кредитами на суму до 5 млн руб. і дає безпрецедентні пільги при погашенні боргів на великі суми", - йдеться у повідомленні.

У п'ятницю Держдума Росії прийняла у другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ).

Згідно із законом, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при Фонді захисту вкладників російські компанії, які придбали борги в українських банків. Наразі у ФЗВ акредитовано чотири компанії, вони скупили понад 1 млрд руб. боргів кримчан перед українськими банками.

Поправки до закону передбачають, що сам Фонд захисту вкладників перейде до розпорядження проросійської окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке наразі володіє ФЗВ, повинне буде перерахувати до фонду 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску. У Криму і Севастополі вже готують регіональний проект.

Читайте також: Претендент на купівлю дочки російського Сбербанку оцінив її активи в $140 мільйонів

За словами співрозмовників видання, компанії, що купували борги кримчан перед українськими банками, орієнтували в першу чергу на роздрібних клієнтів, чиї борги вкладаються у 5 млн руб.

Колектори, які працюють у Криму, розповіли "Комерсантові", що їхні боржники вже зараз, хоча закон не ухвалений, відмовляються погашати борги і платити по рахунку.

Не залишить «кримська влада» без уваги і тих, у кого борги понад 5 млн руб. По-перше, передбачається наділити спостережну раду ФЗВ правом приймати рішення про списання боргу більше 5 млн руб. за обставинами, що мають істотне значення для особи позичальника. Тим же, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати пільгові умови погашення. Разовим погашенням певної частини боргу можна буде позбутися від істотної його частини: при внесенні 5% суми заборгованості погаситься 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>