Siemens погрожує Росії судом за поставку своїх турбін у Крим - Reuters

Siemens погрожує Росії судом за поставку своїх турбін у Крим - Reuters

631
Ukrinform
Німецький концерн Siemens повідомив про намір висунути кримінальні обвинувачення проти тих, хто несе відповідальність за відправку турбін до окупованого Росією Криму.

Про це інформує Reuters.

"Siemens отримав інформацію з надійних джерел про те, що щонайменше два з чотирьох комплектів газових турбін, які були поставлені для проекту в Тамані... були перевезені до Криму проти нашої волі", - йдеться у заяві.

"За останні кілька місяців наш клієнт неодноразово підтверджував письмово, що поставок до Криму не станеться. Як наслідок, Siemens ініціює кримінальне переслідування відповідальних осіб", - зазначають у концерні.

Минулого тижня Reuters із посиланням на знайомі з проектом джерела повідомив, що дві з чотирьох турбін виробництва Siemens були привезені до Криму для використання на електростанціях, що будуються.

Читайте також: Уряд ФРН неохоче коментує «кримську ситуацію» із Siemens

Представник Siemens повідомив, що під клієнтом мається на увазі російська державна компанія "Технопромекспорт", що купила турбіни у німецького концерну.

"Технопромекспорт" не відповів на запит Reuters. Міненерго Росії, що займається проектами, від коментарів відмовилося.

Пізніше в понеділок міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив журналістам у Стамбулі, що проекти будівництва електростанцій в Криму будуть реалізовані незалежно від ситуації з Siemens. За його словами, перша черга станцій буде пущена в першому кварталі 2018 року. Раніше них планувалося ввести у вересні 2017 року.

Кремль розраховує запустити дві електростанції в Криму спільною потужністю 940 мегават, щоб виконати обіцянку президента РФ забезпечити стабільні постачання електроенергії жителям регіону.

Турбіни Siemens - важлива складова проекту, оскільки частково вже побудовані станції були спроектовані з розрахунком саме на ці турбіни, а російські компанії неспроможні самостійно випустити подібне устаткування.

Раніше в понеділок представник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що на електростанціях, що будуються в Криму, встановлюються турбіни російського виробництва. Коментар Кремля міг бути пов'язаний з тим, що турбіни були вироблені на спільному з концерном "Силові машини" мільярдера Олексія Мордашова заводі Сіменс "Технології Газових Турбін" в Санкт-Петербурзі. Siemens володіє 65-відсотковою часткою в спільному підприємстві, у Силових машин - 35 відсотків.

Мінекономіки Німеччини в понеділок повідомило, що відповідальність за забезпечення дотримання Siemens санкцій Євросоюзу, що розповсюджуються на Крим, лежить на самому концерні.

Питання порушувалося в дипломатичних кругах в Москві, повідомило Reuters джерело в Siemens. Раніше три джерела агентства, близьких до проекту, повідомили, що компанія "Інтеравтоматика", співвласником якої є Siemens, була найнята для допомоги в установленні турбін в Криму.

У понеділок Siemens повідомив, що розширить внутрішнє розслідування на всі пов'язані з ним російські компанії і партнерів, щоб переконатися в тому, що не порушить експортні обмеження поставками устаткування або наданням послуг.

"Це також стосується міноритарної частки Siemens в Інтеравтоматиці", - йдеться в повідомленні. Німецька компанія також повідомила, що "Інтеравтоматика" письмово запевнила  Siemens в тому, що всі дії, які стосуються Криму, будуть негайно припинені.

Siemens має намір подати до суду, щоб зупинити подальші поставки до Криму і повернути вже відправлене устаткування в місця початкових поставок.

Читайте також: Siemens попередила, що не буде обслуговувати незаконно ввезені до Криму турбіни

Глава російського Міненерго Новак не став у понеділок коментувати перспективи позову, сказавши лише, що контракти укладали комерційні компанії і вони (контракти) непублічні, адресувавши питання учасникам процесу.

Джерело в компанії раніше повідомило Reuters, що Siemens вживе заходи юридичного характеру для запобігання встановленню вироблених ним турбін в Криму.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям поставляти до Криму технології, пов'язані з електроенергетикою, а також робити будь-які дії для обходу цих правил через те, що півострів був незаконно відібраний у України.

Фото: en.people.cn

Перше фото: Siemens

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-