З 1400 випускників-кримчан, які у 2014 поїхали до РФ, половина повернулася

З 1400 випускників-кримчан, які у 2014 поїхали до РФ, половина повернулася

Укрінформ
Створена після окупації Росією Криму програма "Кримський випускник" сьогодні практично закрита. Із 1400 кримчан, які поступили до російських вузів, половина повернулися додому.

Про це у середу на прес-конференції у Києві повідомила експерт з питань освіти для жителів окупованих територій освітнього центру «Альменда» Валентина Потапова, передає кореспондент Укрінформу.

"У 2014 році Російська Федерація для кримчан створила програму "Кримський випускник", згідно з якою діти отримували гарантоване бюджетне місце у будь-якому вузі Росії. Більше того, вони отримували місце у гуртожитку і отримували навіть ноутбуки. Програма "Кримський випускник" була настільки привабливою, що нею у 2014 році скористалися близько 1400 осіб, а в Україну тоді приїхали близько 300 осіб, скориставшись ЗНО", - повідомила Потапова.

Вона процитувала слова "міністра" освіти Криму, за словами якої із 1400 кримських випускників, які поступили до російських вузів у 2014 році, 700 дітей повернулися до Криму.

"Отже, ці діти були відраховані. Це зрозуміло - там інша освітня програма, там усе інше, і нашим дітям там дійсно складно, і краще, щоб вони приїжджали до себе додому", - вважає Потапова.

За її словами, наразі програма "Кримський випускник" фактично закрита.

"Цих пільг вже практично немає, вони(кримчани - ред.) поступають на загальних підставах. Єдине, у них зберігся вибір - вони можуть поступати через звичайні вступні іспити або черз ЄДІ - Єдиний державний іспит. Право кримчан здавати або не здавати ЄДІ цього року зберігається, у 2018 році швидше всього буде скасовано", - повідомила експерт "Альменди".

В Україні випускники шкіл на окупованих територіях цього року можуть поступати до українських вузів через освітні центри, створені при 12-ти вузах країни. З 19 червня вони розпочали прийом заяв випускників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-