В Омеляна б'ють на сполох: Керченський міст загрожує нацбезпеці

В Омеляна б'ють на сполох: Керченський міст загрожує нацбезпеці

2438
Ukrinform
Російська Федерація всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права, Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки здійснює будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку.

На цьому наголосив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк 20 червня у ході наради в Міністерстві інфраструктури України щодо вирішення ситуації, яка склалася навколо будівництва мосту через Керченську протоку. 

«Наразі Російською Федерацією всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права, Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, а також низки інших міжнародних угод та документів, здійснюється будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку. Слід зазначити, що жодні дії з приводу будівництва зазначеного об'єкта РФ не погоджувала з Україною», - наголосив урядовець.

За словами Лавренюка, крім того, Міністерством транспорту Російської Федерації підготовлений проект наказу про закриття Керченської протоки в акваторії його судноходної частини Керч – Єнікальського каналу на 23 доби у серпні-вересні 2017 року. Російська сторона аргументує заборону на прохід суден в зазначений період постановкою арки мосту транспортного переходу через Керченську протоку.

«Подальше будівництво та введення в експлуатацію мосту через Керченську протоку призведе до значного зменшення суднозаходів у морські порти Маріуполь та Бердянськ, зниження вантажообігу цих портів, гальмування їх розвитку, зниження рентабельності підприємств металургійної промисловості регіону, зменшення прибутку портових операторів та філій Адміністрації морських портів України, що є недопустимо», - наголосив Лавренюк.

Міністерство інфраструктури України звернеться до керівництва держави та всіх компетентних міністерств і відомств щодо невідкладного реагування на ситуацію, яка склалася навколо будівництва моста через Керченську протоку, зокрема, і до МЗС з метою направлення РФ відповідної дипломатичної ноти протесту, а також до Міжнародної морської організації (IMO), адже дії з боку Російської Федерації щодо будівництва арки мосту через Керченську протоку та її закриття в зазначений період можуть завдати значної шкоди не тільки безпеці судноплавства, а й національній безпеці України в цілому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-