Справа Хізб ут-Тахрір: Зейтуллаєв припинив голодування через піст

Справа Хізб ут-Тахрір: Зейтуллаєв припинив голодування через піст

Укрінформ
Фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" Руслан Зейтуллаєв 26 травня припинив своє друге голодування через бажання тримати піст у священний для мусульман місяць Рамадан.

Про це 27 травня на зборах громадського об'єднання "Кримська солідарність" у Старому Криму повідомив адвокат Едем Семедляєв, пише Крим.Реалії.

За інформацією адвоката, здоров'я Зейтуллаєва не постраждало в результаті вже витриманих ним двох голодувань.

"Він дякує всім за підтримку, за те, що багато турбуються про його здоров'я. Повідомив, що здоров'я його більш-менш нормальне. Два тижні тому ми відвідували його з Емілем Курбедіновим, спілкувалися з ним. Із першого голодування він нормально вийшов, каже, що взагалі ніяких проблем не було, а тому вирішив далі боротися й оголосив майже одразу друге голодування, що тривало 12-13 днів", – зазначив адвокат.

Друге голодування Руслан розпочав 15 травня, через 19 днів після попереднього.

Вперше за рік 17 травня українські дипломати змогли відвідати Зейтуллаєва, який утримується в СІЗО Ростова-на-Дону.

Як повідомлялося, 26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до 12 років колонії суворого режиму кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, який звинувачується в організації у Криму осередку "Хізб ут-Тахрір". До цього він був засуджений військовим судом до семи років колонії. Проте Верховний суд РФ визнав покарання недостатнім і відправив сфабриковане провадження на перегляд до суду Ростова-на-Дону. 18 квітня в Україні розпочалася онлайн-акція на підтримку Зейтуллаєва, який 4 квітня оголосив голодування, вимагаючи припинити політичні репресії проти кримських татар, передати усіх незаконно ув'язнених на материкову Україну і допустити до нього українського консула. Товариство "Меморіал" визнало його політв'язнем. МЗС України висловило осуд у зв'язку з винесенням російською владою жорстокого вироку у справі незаконно утримуваного на території РФ громадянина України Руслана Зейтуллаєва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-