МЗС більше 30 разів вимагало від Росії пустити консула до Панова і Захтея

МЗС більше 30 разів вимагало від Росії пустити консула до Панова і Захтея

961
Укрінформ
Міністерство закордонних справ України направило Росії більше 30 звернень з вимогою допустити українського консула до незаконно утримуваних в окупованому Криму Євгена Панова та Андрія Захтея, однак вони не були задоволені.

Про це на брифінгу в п'ятницю заявила речник МЗС Мар'яна Беца, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Протягом перебування Панова і Захтея у Російській Федерації наше посольство і МЗС направило більше 30 звернень до МЗС Російської Федерації, Слідчого комітету, правоохоронних органів, але, всупереч зобов'язанням Росії відповідно до міжнародного права, ми не отримали дозволу на зустріч з нашими громадянами", - сказала Беца.

Вона нагадала, що Панов і Захтей восени минулого року були незаконно переміщені спочатку з окупованого Криму до Російської Федерації, а в лютому без надання будь-яких пояснень - назад. Термін їх тримання під вартою з березня було продовжено до 7 червня.

"Це рішення так званого російського Київського районного суду продовжити до 7 червня термін тримання під вартою громадян України Євгена Панова та Андрія Захтея є нелегітимним і нікчемним з правової точки зору. Ми вимагаємо задовольнити наші вимоги щодо допуску консулів до цих громадян. Ми не знаємо, в якому стані вони фактично перебувають, окрім як з інформації від їхніх родичів чи адвокатів", - наголосила Беца.

Вона поінформувала, що МЗС спільно з обмудсменом України та міжнародними організаціями працює над пошуком можливості відслідковування всіх грубих порушень прав наших незаконно утримуваних громадян в окупованому Криму.

Як повідомляв Укрінформ, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ заявила про запобігання терактам в окупованому Криму, нібито підготовлених українською розвідкою. За підозрою у нібито підготовці теракту ФСБ затримала Андрія Захтея та Євгена Панова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-