Генасамблея ООН ухвалила "кримську" резолюцію - 19.12.2016 21:12 — Новини Укрінформ
Генасамблея ООН ухвалила "кримську" резолюцію

Генасамблея ООН ухвалила "кримську" резолюцію

7338
Ukrinform
Генеральна Асамблея ООН у понеділок затвердила Резолюцію про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна), проект якої був прийнятий 15 листопада в Третьому комітеті Організації.

Голосування відбулося в понеділок у рамках 65-ї пленарної зустрічі Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Результат голосування наступний: "за" - 70, "проти" – 26 при 77 тих, хто утримався" – заявив голова засідання Генеральної Асамблеї.

Документ засуджує серйозні порушення і зловживання по відношенню до жителів Криму, включаючи позасудові вбивства, викрадення людей, насильницькі зникнення, політично мотивовані кримінальні переслідування, дискримінацію, залякування, насильство, тортури та інші порушення прав людини в Криму. Резолюція закликає Росію як державу-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань відповідно до міжнародного права та звільнити негайно українських громадян, які були незаконно затримані та осуджені без урахування елементарних норм правосуддя.

Документ також містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо підготовки звіту по ситуації на Кримському півострові. Серед іншого, в резолюції йдеться про необхідність забезпечення з боку окупаційної влади РФ безперешкодного доступу міжнародним правозахисникам, у тому числі, які діють під егідою ООН.

Як повідомляв Укрінформ, 15 листопада країни-члени ООН на засіданні Третього комітету ГА ООН попередньо ухвалили (76 – "за" і 26 – "проти") проект резолюції A/C.3/71/L.26 по Криму.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко після цього назвав документ "інструментом додаткового тиску на Росію". Український дипломат зауважив, що Україна разом з міжнародними партнерами продовжуватиме роботу на цьому напрямі, щоб змінити ставлення до Кримського питання щонайменше в рамках ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>