Сьогодні суд в Амстердамі вирішить долю скіфського золота

Сьогодні суд в Амстердамі вирішить долю скіфського золота

2081
Ukrinform
У середу об 11.00 (за Києвом) відбудеться засідання окружного суду Амстердама по справі, що увійшла до побуту під назвою "Скіфське золото" - буде оголошено рішення суду.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Мова йде про виставку експонатів 5 українських музеїв (4 кримських і 1 київський), які виставлялися в приватному музеї Алларда Пірсона 2014 року, в тому числі під час окупації Криму Росією. Після закінчення виставки (літо 2014р.) експонати українських музеїв Криму були опечатані і сьогодні зберігаються в підвалах голландського музею. Оплачувати зберігання експонатів буде сторона, що програє.

"Позиція України була чітко артикульована під час засідання суду в жовтні цього року. Всі експонати Український музеїв належать державного музейного Фонду України. Україна відповідальна за їх збереження. В умовах окупації забезпечити цю схоронність ми не можемо, а тому вважаємо за необхідне повернути артефакти в Україну, які після того, як Росія забереться з Криму, негайно будуть повернуті на півострів", - нагадала вона.

Позиція ж кримських музеїв полягала в аполітичності процесу, мовляв, не варто політизувати, коли мова йде про культурні цінності.

"Голландський захисник кримських музеїв переконував суд у тому, що визнається факт окупації та розуміється "емоція" Украни, але ж "люди і музеї не винні". І представники кримських музеїв та історики приїхали з Криму зображували патріотів України, хоча для нас - це очевидна маніпуляція. Думаю, рішення буде на користь України. Міжнародне право, як запевняють Голландські адвокати України, на нашій стороні", - написала Джапарова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>