Росія більше не зможе стверджувати, що окупації Криму немає - Єльченко

Росія більше не зможе стверджувати, що окупації Криму немає - Єльченко

2018
Ukrinform
Резолюція ООН по Криму позбавила Росію підстав стверджувати на міжнародному рівні, що проблеми з анексією та окупацією півострова не існує, і що "народ Криму" сам вирішив приєднатися до РФ.

Таку позицію висловив в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"Для Росії це (прийняття резолюції - ред.) має бути серйозним сигналом. До сьогодні вони розповідали, що проблем у питанні Криму не існує, що ця тема закрита раз і назавжди, що "народ Криму" визначився, що хоче бути в Росії і так далі", - зазначив Єльченко.

Він підкреслив, що зараз РФ разом з іншими країнами, які проголосували проти резолюції, лише наблизилися до повного розуміння того, що питання Криму в ООН існує, і воно актуальне.

Водночас, дипломат зауважив, що Україна разом з міжнародними партнерами продовжуватиме роботу на цьому напрямі. "Тобто, у нас з'явився інструмент додаткового тиску на Росію, щоб все-таки якимось чином змінити ставлення до Кримського питання щонайменше в рамках ООН", - наголосив постійний представник України при Організації.

Як повідомляв Укрінформ, країни-члени ООН у вівторок прийняли Резолюцію про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна) під час голосувань на засіданні Третього комітету Генасамблеї. Документ засуджує масові порушення прав людини на окупованому півострові та закликає Росію як державу-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань відповідно до міжнародного права.

Резолюція також містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо підготовки звіту по ситуації на Кримському півострові. Серед іншого, в документі йдеться про необхідність забезпечення з боку окупаційної влади РФ безперешкодного доступу міжнародним правозахисникам, у тому числі, які діють під егідою ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-