Полозов про звільнення Умерова: Це тільки початок боротьби

Полозов про звільнення Умерова: Це тільки початок боротьби

1166
Ukrinform
Адвокат Микола Полозов після звільнення свого підзахисного Ільмі Умерова з психіатричної лікарні заявив, що це - тільки початок боротьби. Захист має намір повністю припинити незаконне кримінальне переслідування Умерова російською владою.

Відео з такою заявою Полозов виклав у Фейсбуці.

"Сьогодні є хороша новина - був звільнений з психіатричної клініки Ільмі Умеров, який  незаконно був туди поміщений для проведення стаціонарної психіатричної експертизи", - повідомив Полозов, відзначивши, що "це тільки початок боротьби".

Адвокат наголосив, що звільнити Умерова допомогли як жителі Криму, що підтримували його, так і влада України, міжнародна спільнота.

"Безумовно - це велика робота, яка була проведена і жителями Криму, які підтримували його і своєю присутністю демонстрували турботу про нього, і владою України, і міжнародною спільнотою, яка чинила потрібний у таких випадках тиск на керівництво Росії, зовнішньополітичний тиск", - розповів Полозов.

Раніше Укрінформ повідомляв, що в середу Ільмі Умеров вийшов з психіатричної лікарні у Сімферополі.

Як повідомлялося, ФСБ Росії порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу 12 травня за частиною 2 статті 280.1 Кримінального кодексу Росії ("публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії, вчинених з використанням засобів масової інформації або електронних чи інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи мережу інтернет)". Його звинувачують у тому, що 19 березня 2016 року в Києві у прямому ефірі кримськотатарського українського телеканалу "ATR" він говорив про необхідність повернення Криму під юрисдикцію України.

Спочатку Умерову заборонили виїжджати з країни як підозрюваному у злочині, а 11 серпня підконтрольний Росії Київський районний суд Севастополя прийняв рішення про проведення щодо нього примусової психіатричної експертизи, незважаючи на те, що під час засідання йому стало погано, і "швидка" відвезла Умерова в лікарню з підозрою на інфаркт.

18 серпня силовики ФСБ затримали Умерова в лікарні і примусово привезли у психіатричну лікарню №1 у Сімферополі. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>