Стратегічний резерв газу ЄС міг би зберігатися в українських сховищах - міністр енергетики Литви

Стратегічний резерв газу ЄС міг би зберігатися в українських сховищах - міністр енергетики Литви

Ексклюзив
Укрінформ
Газові сховища України можуть відіграти роль в енергетичному балансі Європейського Союзу, ставши місцем зберігання стратегічного резерву газу ЄС після вступу країни до блоку.

Таку думку висловив в інтервʼю Укрінформу міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас.

Він зазначив, що під час свого візиту до Києва обговорював газовий сектор.

«Литовський термінал зрідженого природного газу використовували для передавання газу в Україну через Польщу. З минулого року чотири вантажі були направлені в українську систему. Наступним елементом є потенціал підземних сховищ газу в Україні як місця зберігання стратегічного резерву газу для Європи», - зазначив литовський урядовець.

На його переконання, це може бути вигідними для України та ЄС.

«Ми бачимо чіткий інтерес України в розвитку підземних сховищ газу – найбільших у Європі – для безпеки постачань континенту. У довгостроковій перспективі, попри декарбонізацію, газ усе одно буде частиною нашого енергетичного балансу в Європі як тимчасове або ж резервне паливо. Саме тому для ЄС важливо мати внутрішні сховища, які він отримає зі вступом України», – сказав Вайчюнас.

Читайте також: Литва під час головування в ЄС готова забезпечити рішення про відмову від російської нафти - міністр

Як повідомляв Укрінформ, Вайчюнас заявив, що Литва під час головування в Раді ЄС готова сприяти ухваленню рішення про повну відмову від імпорту російської нафти як частини посилення санкцій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-