Стійкий мир в Україні допоможе збудувати нову безпекову архітектуру в Європі - фон дер Ляєн

Стійкий мир в Україні допоможе збудувати нову безпекову архітектуру в Європі - фон дер Ляєн

Оновлено
Укрінформ
Від того, яким чином завершиться російська агресія проти України, і від того, чи буде в Україні поновлений справедливий та стійкий мир, залежить майбутнє усього Європейського континенту на багато поколінь вперед.

Про це у Європарламенті під час дебатів з підтримки стійкого миру в Україні заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми постаємо перед ще одним вирішальним моментом в історії нашого континенту. Війна в Україні колись буде зупинена. Але шлях, яким завершиться ця війна, визначатиме, яким буде наш континент протягом наступних поколінь. Ставкою є майбутнє українців, але також і наше. Погана угода заохотить Росію повернутися за більшим, це буде рецептом для більшої нестабільності й небезпеки. Натомість справедливий та тривалий мир може відкрити нову еру добробуту для України і допомогти нам збудувати нову безпекову архітектуру в Європі», – наголосила президентка Єврокомісії.

Вона зауважила, що справедливий та тривалий мир має забезпечити суверенітет України, поважати її територіальну цілісність та підтримати її європейські прагнення. Це те перехрестя шляхів, на якому наразі стоїть вся Європа, і ставки у цьому виборі є дуже високими.

За словами президентки Єврокомісії, Європа має зробити все можливе, щоб зміцнити Україну. «Тому що бачили, як Росія веде переговори: вони бомбардують, вони залякують, вони ховають обіцянки під руїнами. Путін хоче примусити Україну прийняти неприйнятне, тож завдання, яке постає перед нами, – допомогти Україні постати сильною, відкинути залякування Путіна та долучитися до мирних переговорів на її власних умовах», – зазначила фон дер Ляєн.

Читайте також: ЄС може значно збільшити військову допомогу Україні, якщо Трамп не переконає Путіна - Кубілюс

Вона висловила переконання, що ЄС може це зробити, і матиме для цього три головні пріоритети. Перший – це підтримати оборону України, другий – остаточно позбутися російського викопного палива і третій – прискорити входження України до ЄС.

Як повідомлялося, 7 травня у Страсбурзі в ході пленарного засідання Європарламенту відбулися ключові дебати щодо шляхів підтримки Євросоюзом справедливого та стійкого миру в Україні.

Фото: PAP/EPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-