Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Російська брехня про «обмін» українських полонених - лише намагання дезінформувати родини та розхитати ситуацію в Україні

Російська брехня про «обмін» українських полонених - лише намагання дезінформувати родини та розхитати ситуацію в Україні

Блоги
Укрінформ
Спекуляції та маніпуляції РФ на чутливій темі полонених

Росіяни намагаються розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні і використовують для цього усі можливі методи. Один із «найзручніших» та «найефективніших» – це спекуляції та маніпуляції на чутливій темі обміну полоненими. Тут росіяни йдуть на вишуканий цинізм та публічно звинувачують офіційний Київ у тому, що українська сторона свідомо відмовляється від обміну.

Натомість РФ – начебто готова робити це ледь не щодня. Але це – відверта брехня, – стверджують в українському Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими та намагаються пояснити родинам українських Героїв – що насправді відбувається в процесі обміну бранцями.

РОДИЧІ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛОНЕНИХ – У КООРДИНАЦІЙНОМУ ШТАБІ

6 грудня, в День Збройних сил України у Штабі був напружений робочий день, насичений робочими зустрічами з родинами полонених українських воїнів кількох підрозділів Сил оборони. Це – 501 окремий батальйон морської піхоти, що входить до складу 36-ї окремої бригади імені контрадмірала Михайла Білинського, 11-й окремий батальйон Національної гвардії України (в/ч 3051) та підрозділ польового вузла зв’язку 36-ї бригади морської піхоти. Деякі бійці з вказаних підрозділів перебувають у нестерпних умовах російського полону вже майже 3 роки.

Під час зустрічі родичі українських оборонців апелювали до незначної, на їхню думку, кількості повернених бійців із полону, говорили про складність обміну морпіхів і нацгвардійців та небажання агресора повертати захисників Маріуполя. Дружини та матері воїнів з’ясовували основні етапи підготовки обмінного процесу та критерії формування запитів на обмін до ворожої сторони.

ПРО МОЖЛИВІ МЕХАНІЗМИ ВИЗВОЛЕННЯ З РОСІЙСЬКОГО ПОЛОНУ

Представники Координаційного штабу розповіли про взаємодію між різними структурами, що залучені до процесів пошуку й повернення зниклих безвісти та полонених Оборонців. Також – про можливі механізми визволення з полону важкохворих Захисників та тих, стосовно кого порушені «кримінальні справи» або винесені «судові вироки» в РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Окремо – про особливості несення служби після звільнення з полону, про реабілітаційні та реінтеграційні заходи, про комунікацію полонених з родичами, зокрема, – про передачу посилок у місця утримання воїнів на території ворога.

Присутніх родичів полонених воїнів цікавило, як діяти, коли відсутня комунікація зі слідчими Національної поліції, і в які терміни можна очікувати результати ДНК-експертизи, наскільки ефективною є портретна експертиза, з якими державними інституціями, міжнародними та громадськими організаціями краще взаємодіяти, розшукуючи своїх рідних.

Секретар Координаційного штабу, бригадний генерал Дмитро Усов, зокрема відзначив, що нині триває робота над тим, аби в електронному Особистому кабінеті кожного полоненого Воїна були вказані відомості про слідчого, який веде кримінальне провадження, та його контакти. Це – спростить комунікацію для родини особи, яку розшукують.

РОЗГОЛОШЕННЯ ЗАЙВОЇ ІНФОРМАЦІЇ – ДОПОМАГАЄ ВОРОГУ

Окремо Дмитро Усов застеріг учасників зустрічі від розголошення зайвої конфіденційної інформації про полонених під час листування з інституціями ворога (РФ), оскільки такі відомості активно використовують ворожі спецслужби для проведення інформаційно-психологічних спецоперацій (ІПСО) безпосередньо в Україні.

Одну з таких ІПСО ворог розпочав буквально тиждень тому. 2 грудня «уповноважена з прав людини в РФ» Тетяна Москалькова опублікувала список 630 українських полонених, яких Москва начебто дуже сподівається обміняти на російських військовослужбовців, які перебувають в Україні.

ЦИНІЧНА МОСКАЛЬКОВА ТА ЇЇ ФЕЙКОВИЙ СПИСОК ДЛЯ ОБМІНУ

«Українська сторона продовжує затягувати обмін полоненими, поки родини військовослужбовців з обох сторін продовжують чекати повернення своїх близьких. Раніше я повідомляла, що Україна не погоджується забрати своїх військовослужбовців, які понад 2 роки утримуються на території РФ. Публікую відповідний список з надією на їхнє включення до найближчого обмінного процесу», – написала Москалькова в своєму Телеграмі.

В українському Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відреагували миттєво. Як заперечив секретар Штабу бригадний генерал Дмитро Усов, росіяни роблять гучні заяви про кількість полонених, яких вони начебто можуть обміняти, публікують списки, однак офіційними каналами жодних пропозицій Україна не отримувала.

"З російської сторони лунають гучні заяви про кількість полонених, яких вони начебто можуть поміняти, з'являються навіть списки. Звісно, офіційними каналами жодних реальних пропозицій ми не отримували. Ця гра росіян – лише на публіку, і вона особливо цинічна. Вони маніпулюють долями людей і вразливим становищем родичів», – відзначив Дмитро Усов.

СПРАВЖНЯ МЕТА РФ – ЧЕРЕЗ РОДИНИ ПОЛОНЕНИХ РОЗХИТАТИ СИТУАЦІЮ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

За інформацією Координаційного штабу, гучні заяви Тетяни Москалькової та інших російських високопосадовців призначені виключно для розхитування ситуації в Україні та дезінформації родин українських полонених. Це – лише намагання дискредитувати українські державні органи. Адже немає жодного сенсу утримувати російських військовополонених в Україні роками, витрачаючи на їхнє достойне, згідно з міжнародними конвенціями, перебування тут – державні гроші, в той час, коли українські воїни залишають своє здоров’я, а часто і життя, – в нелюдських умовах російських в’язниць та таборів.

«Ми уважно проаналізували поширені списки. Що ми бачимо: сімох полонених уже обміняли, чимало помилок у прізвищах та датах народження, серед прізвищ є чотирнадцятеро цивільних. Тобто, російські пропагандисти пропонують міняти на своїх військових наших звичайних громадян, що є порушенням міжнародного гуманітарного права», – пояснив Дмитро Усов у Телеграмі.

РОСІЯНИ ХОЧУТЬ МІНЯТИ ЛИШЕ ПОЛОНЕНИХ З КУРСЬКОЇ ОБЛАСТІ РФ

За інформацією Координаційного штабу, насправді реальні пропозиції щодо обміну українська сторона отримувала лише відносно полонених, захоплених на Курському напрямку. Полонені росіяни з інших ділянок фронту так звану «російську владу» не цікавлять геть зовсім.

«Росія не дотримується жодних законів війни і не бажає цього робити. Доля власних громадян російську так звану владу як не цікавила, так і не цікавить. Пропагандисти грають на публіку. Реальні ж механізми повернення – репатріація, змішані медичні комісії, обмін "всіх на всіх" – досі надійно заблоковані кремлем», – сумно констатує ситуацію, що склалася, український бригадний генерал.

3767 УКРАЇНЦІВ ЗВІЛЬНЕНІ З ПОЛОНУ ВІД ЛЮТОГО 2022-ГО РОКУ

Тим не менш, із початку повномасштабного вторгнення Україні та Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими вдалося звільнити з ворожої неволі 3767 українських громадян. Процес визволення наших воїнів та цивільних триває попри усі цинічні та провокативні заяви російських «посадовців»…

Єгор Чечеринда, журналіст, військовослужбовець, офіцер ЗСУ

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-