ВГО «Магнолія»: У перші дні війни ми отримали понад 150 звернень щодо зниклих в ЄС українських дітей

ВГО «Магнолія»: У перші дні війни ми отримали понад 150 звернень щодо зниклих в ЄС українських дітей

Укрінформ
Президент Всеукраїнської громадської організації “Магнолія” Євгенія Ткаченко заявила, що в перші дні війни отримали 157 звернень щодо зниклих в країнах ЄС українських дітей.

Про це вона сказала під час свого онлайн виступу в МКЗБ (Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти), де було організовано Круглий стіл з питань пошуку зниклих безвісти дітей з України, передає кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Перший виклик з яким ми зіткнулися - це різке збільшення зниклих наших дітей на території Євросоюзу. З перших днів війни для жінок і дітей, які в паніці тікали в країни ЄС було спрощення перетину кордону і в результаті дуже багато дітей перетинали кордон без супроводу рідних або опікунів. І ми вже з перших днів війни почали отримувати звернення. Зверталися за допомогою розшукати дитину в країні Євросоюзу. Тільки в перші дні війни ми отримали 157 звернень про те що дитина зникла в країнах ЄС. Нам дуже допомогло те, що наша організація є членом міжнародної федерації Missing Children Europe і наші колеги з усіх країн Євросоюзу кинулися шукати наших дітей і от на сьогодні залишається в розшуку 12 безвісти зниклих дітей в країнах ЄС”, - сказала вона.

Вона також зазначила, що хоча “Магнолія” має досвід розшуку безвісти зниклих дітей вже понад 20 років, повномасштабне вторгнення Росії в Україну призвело до низки нових викликів. Одним з них є безвісти зниклі діти на тимчасово окупованих територіях.

“На сьогодні у нас 1 981 справа про пошуки безвісти зниклої дитини на тимчасово окупованих територіях або на територіях бойових дій. І третій виклик - це депортація українських дітей в Росію. На сьогодні у нас в реєстрі 19 546 дітей, місце перебування яких невідомо”, - сказала вона.

 Ткаченко також наголосила, що дуже важливо особливу увагу звернути на справи дітей, які зникли в перші дні війни в Донецькій області, а саме в Маріуполі.

“Ми вважаємо, що як мінімум сто з цих справ - це те, що ми називаємо трагічні випадки. Скоріш за все, на жаль, діти загинули і їх тіла не ідентифіковані. Але ми впевнені, що прийде час, коли буде перемога, буде звільнено Маріуполь, і ми зіткнемося з проблемою ідентифікації, особливо тих, які зникли в перші місяці війни в містах під бомбардуванням. Це дуже складна категорія”, - сказала вона.

За її словами, після перемоги буде дуже важливою допомага МКЗБ (Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти), щоб ідентифікувати загиблих дітей. А також, щоб на основі доказів біологічного походження можна було довести, що дитина була незаконно усиновлена та вивезена з України.

Читайте також: Зафіксовано 380 випадків незаконної передачі під «опіку» українських дітей у Росії - правозахисниця

“За законами Російської Федерації, то у них там працює таємниця усиновлення. Тобто, як тільки громадяни Росії установлюють дитину, вони мають право змінити її ім'я і нікому не розголошувати цю таємницю. Але я впевнена, що коли прийде перемога і коли країна зможе повернути дітей в Україну, то саме ота частина дітей, яка до того часу буде усиновлена в Росії, то представити докази біологічного походження цієї дитини можна буде тільки завдяки ідентифікації по ДНК. І тут теж дуже потрібна підтримка і допомога МКЗБ”, - сказала вона.

Як повідомляв Укрінформ, за офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували 19 546 дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно – коли батько, опікун чи свідок депортації дитини повідомив про неї Національному інформаційному бюро України. Повернути в Україну поки що вдалося понад 380 дітей.

17 березня 2023 року Палата попереднього провадження МКС видала ордери на арешт президента РФ Путіна та уповноваженої з прав дитини Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах - депортації та незаконному переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-