Росія не хоче повертати своїх військовополонених - Лубінець

Росія не хоче повертати своїх військовополонених - Лубінець

Ексклюзив
Укрінформ
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець переконаний: якби Росія була зацікавлена в поверненні своїх військовополонених, обмін у форматі «всіх на всіх» уже б давно  відбувся.

Про це Лубінець сказав у коментарі Укрінформу.

«Як людина, яка постійно в цих процесах, можу підтвердити, що Україна ніколи не відмовлялась від обмінів військовополоненими. Навпаки, ми постійно виступаємо з новими ініціативами. Якби росіяни були зацікавлені повернути своїх військовополонених, ми б давно вже це зробили. Таке враження, що їм їхні (полонені - ред.) просто не потрібні», - сказав омбудсмен.

Він назвав абсолютною російською пропагандою намагання РФ перекинути на Україну провину за зрив чергового обміну.

Лубінець також запевнив, що він особисто неодноразово звертався - через посередників і напряму, - щоб РФ передавала Україні тіла загиблих героїв і героїнь. Він підтвердив, що досі немає інформації щодо літака, в якому буцімто перевозили українських військовополонених, і який Україна начебто збила.

«Якщо вони стверджують, що наші герої були вбиті, будь ласка, передайте нам тіла. Якби росіяни були зацікавлені в прозорому розслідуванні цього інциденту, вони, по-перше, миттєво допустили б міжнародних експертів до місця падіння цього літака, по-друге, давно допустили б міжнародних експертів до експертиз, по-третє, вони б максимально швидко передали б тіла. Вони це затягують, напевно, тому що залишається купа запитань», - констатував Уповноважений ВР.

Читайте також: Лубінець відповів Москальковій: Україна готова забрати усіх захисників та захисниць з полону РФ

При цьому він указав на схожість ситуації з масовим убивством українських полонених в Оленівці: «Це, на мій погляд, така сама спроба дискредитації України з боку РФ, яку ми вже бачили влітку 2022 року, коли росіяни вбили військовополонених в Оленівці. Один в один. Ніби все це відбувалося за допомогою озброєнь, які нам передали міжнародні партнери: в Оленівці це були Himars, в літаку – Patriot».

У питанні обмінів військовополонених, відзначив Лубінець, Україні допомагають декілька країн. «Але ми сподіваємося, що отримаємо додаткові важелі впливу на РФ і автоматично – нові гарні результати», - сказав він.

Омбудсмен нагадав, що цього року було проведено перше установче засідання міжнародної платформи щодо повернення цивільних заручників, де були представлені понад 40 країн і міжнародних організацій. Багато партнерів залучено до треку повернення викрадених дітей. Цей пункт з Формули миру включено в перелік питань, які обговорюються на першому Саміті миру у Швейцарії.

«До 4-го пункту (Формули миру - ред.) залучено дуже багато партнерів. До міжнародної коаліції з повернення українських дітей офіційно долучилися 37 країн. У нас є публічний комунікатор -  Катар, є залученість Ватикану, а також є дуже багато непублічних комунікаторів», - розповів Уповноважений ВР.

Читайте також: Лубінець сподівається, що Саміт миру дозволить знайти нових посередників для обміну полоненими з РФ

Він висловив переконання, що завдяки тиску міжнародної спільноти на Російську Федерацію результату вдасться досягти. 

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток сьогодні розпочався перший Саміт миру за участі 101 делегації з різних країн та міжнародних організацій. Головними питаннями для обговорення є три складові української Формули миру: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими й повернення викрадених українських дітей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-