Тестування систем озброєння: Україна приєдналася до Об'єднаної мережі бойових лабораторій

Тестування систем озброєння: Україна приєдналася до Об'єднаної мережі бойових лабораторій

Укрінформ
Україна приєдналася як гостьовий партнер до багатонаціональної ініціативи – Combined Federated Battle Laboratories Network (Об'єднаної мережі бойових лабораторій), яку використовують розробники систем для тестувань, спільних навчань та верифікації розробок.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України

Спонсором участі України в ініціативі стала Агенція НАТО зі зв'язку та інформацію (NCIA), з якою Міноборони України підписало технічну угоду.

Як зазначили в Міноборони, “участь в “мережі бойових лабораторій” розширить можливості України щодо тестування бойових систем на взаємосумісність та готовність до застосування у багатонаціональних операціях.

Це дозволить, зокрема проводити такі тестування в мережах з грифом “таємно” після відповідної акредитації.

Також, співпраця НАТО та України дозволить обмінюватися експертизою, зміцнювати співпрацю, проводити навчання та надавати можливості для покращення взаємосумісності.

Читайте також: Американський політик: США варто вчитися в України у застосуванні безпілотних систем

Окрім України, участь в ініціативі беруть 39 партнерів (32 країни НАТО, Австрія, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, організація НАТО тощо).

“Наша співпраця з НАТО та іншими країнами-партнерами розширює кордони. Ми прагнемо до взаємосумісності з партнерами, а наші системи давно зарекомендували себе під час спільних навчань. Вдячні за запрошення України до ще однієї ініціативи. Готові продовжувати роботу та поглиблювати взаємодію”, – відзначила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

Мережа CFBLNet налічує понад 400 точок у 26 країнах та НАТО. Вона функціонує у рамках партнерства між Комітетом з електроніки комунікацій (CCEB), НАТО та Сполученими Штатами Америки. Ядром CFBLNet для європейських країн, країн та організацій НАТО управляє Агенція НАТО зі зв’язку та інформації (NCIA).

Читайте також: Міноборони розвиває технологію, яка дасть можливість запобігти «дружньому вогню» по дронах

Як повідомляв Укрінформ, представники України та НАТО погодили план роботи на травень 2024 року для активізації пропозицій до Вашингтонського саміту Альянсу в липні цього року. 

Фото: Міноборони

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-