ОЗХЗ назвала «недостатньо обґрунтованими» дані про можливе застосування хімзброї в Україні

ОЗХЗ назвала «недостатньо обґрунтованими» дані про можливе застосування хімзброї в Україні

Укрінформ
Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила, що наявна у розпорядженні організації інформація про можливе застосування отруйних речовин в Україні є недостатньо обґрунтованою.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на ОЗХЗ.

“І Російська Федерація, і Україна звинуватили одна одну та повідомили Організацію про можливе застосування хімічної зброї. Все офіційне листування держав-учасниць за такими твердженнями та звинуваченнями було розміщено на загальнодоступному вебсайті ОЗХЗ та регулярно оновлюється. Інформація, надана до цього часу Організації обома сторонами, а також інформація, що доступна Секретаріату, є недостатньо обґрунтованою”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що водночас ситуація залишається нестабільною і вкрай тривожною щодо можливого відновлення використання токсичних хімікатів як зброї.

Читайте також: Використання хімзброї проти військових: Україна зробила крок до покарання Росії

ОЗХЗ відстежує ситуацію на території України з початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року у зв'язку зі звинуваченнями у використанні токсичних хімікатів як зброї.

Відповідно до Конвенції про хімічну зброю, будь-яка токсична хімічна речовина, яка використовується через її токсичні властивості з метою заподіяти шкоду або смерть, вважається хімічною зброєю.

“Ми продовжуватимемо стежити за ситуацією та зберігаємо готовність до розгортання. Ми продовжуємо підтримувати зв’язок із зацікавленими державами та запрошуємо тих, хто може мати підтверджену, обґрунтовану інформацію, поділитися нею з Секретаріатом”, - йдеться у повідомленні.

Крім того, ОЗХЗ “продовжуватиме надавати підтримку Україні, на її запит, у сфері допомоги та захисту від хімічної зброї” згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї.

Читайте також: Генштаб: Росія збільшила застосування хімічних боєприпасів - понад 370 ударів за місяць

У рамках цього Секретаріат працював над проведенням навчальних курсів з реагування на надзвичайні ситуації та наданням обладнання для захисту, виявлення та ідентифікації разом із відповідним навчанням.

Усі 193 держави-члени ОЗХЗ, включаючи Російську Федерацію та Україну, зобов’язалися ніколи не розробляти, не виробляти, не купувати, не накопичувати, не передавати та не використовувати хімічну зброю.

Держави-учасниці Конвенції про заборону хімічної зброї оголосили, що будь-яке використання хімічної зброї є абсолютно неприйнятним і порушуватиме правові норми та стандарти міжнародного співтовариства.

В Організації також звернули увагу на заяву США на адресу Росії щодо застосування під час конфлікту хлорпікрину, а також засобів боротьби з масовими заворушеннями.

У цьому контексті в ОЗХЗ нагадали, що для проведення будь-яких дій, пов'язаних зі звинуваченнями у використанні токсичних хімікатів як зброї, до Організації має надійти відповідний запит з боку держав-учасниць. Поки що технічний секретаріат не отримував подібних запитів.

Читайте також: Сотні хімічних атак проти ЗСУ: як Росія уникає відповідальності

Зі свого боку РФ заперечує використання такої зброї.

Як повідомляв Укрінформ, Росія втратила своє місце у Виконавчій раді ОЗХЗ.

За результатами голосування, проведеного в ході 28-ї конференції держав-учасниць організації від Східноєвропейської групи місця у виконавчій раді ОЗХЗ отримали Литва, Польща та Україна.

Фото: mil.in.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-