Росіяни можуть захопити населені пункти поблизу Авдіївки, якщо подолають складний ландшафт - ISW

Росіяни можуть захопити населені пункти поблизу Авдіївки, якщо подолають складний ландшафт - ISW

Укрінформ
Російська армія намагається скористатися тактичними перевагами, отриманими після захоплення Авдіївки, та зберігає відносно високий темп наступальних операцій, щоб просунутися якомога далі у районі міста до того, як українські війська встановлять згуртованіші та складніші для проходження оборонні лінії в цьому районі.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти зазначили, що російська армія тимчасово знизила темп своїх операцій під час зачистки Авдіївки після її захоплення 17 лютого, однак відтоді поновила відносно високі темпи наступів на захід та на північний захід від міста.

Наразі війська РФ зосередили удари на захід від Авдіївки у напрямку Бердичів, Орлівки та Тоненького, де українські військові створили негайні оборонні позиції для прикриття свого відходу з Авдіївки та відбиття наступних російських наступальних операцій, йдеться у зведенні.

На думку аналітиків, російські війська, ймовірно, продовжують спроби просунутися вперед, щоб позбавити українських бійців перепочинку, який дозволив би Україні створити більш згуртовану і важкопрохідну лінію оборони поблизу Авдіївки.

Російські війська можуть захопити населені пункти на захід та північний захід від Авдіївки протягом найближчих тижнів, але ландшафт місцевості та водні об’єкти на захід від міста, особливо водойма між Бердичами та Семенівкою-Орлівкою, ймовірно, сповільнять і без того повільний темп просування росіян у цьому районі, зазначили в ISW.

Читайте також: Путін почав підготовку до можливої широкомасштабної війни проти НАТО - ISW

«Ця складна місцевість, імовірно, обмежить подальші тактичні переваги росіян і дозволить українським військам зайняти підготовлені оборонні позиції, які, ймовірно, сприятимуть кінцевій кульмінації нинішніх російських наступальних зусиль у цьому районі, принаймні доти, доки росіяни не посилять свої атакуючі елементи», - підсумували в Інституті.

Як повідомлялося, у розвідці Естонії заявили, що взяття Авдіївки на Донеччині не забезпечило того позитивного висвітлення у ЗМІ, на яке розраховувало російське керівництво перед виборами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-