Інститут вивчення війни

Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

05 березня 2024


Росія приховала статистику соцвиплат, щоб засекретити втрати на війні - ISW

Російський уряд приховав дані одержувачів соціальних виплат у 2022 році, ймовірно, щоб приховати втрати серед військових у перший рік війни в Україні або неспроможність Кремля виплатити обіцяну соцдопомогу вразливим верствам населення.

28 лютого 2024


Росіяни можуть захопити населені пункти поблизу Авдіївки, якщо подолають складний ландшафт - ISW

Російська армія намагається скористатися тактичними перевагами, отриманими після захоплення Авдіївки, та зберігає відносно високий темп наступальних операцій, щоб просунутися якомога далі у районі міста до того, як українські війська встановлять згуртованіші та складніші для проходження оборонні лінії в цьому районі.

26 лютого 2024

25 лютого 2024

21 лютого 2024


ISW не бачить підтверджень заявам Шойгу про «зачищення Кринок» на Херсонщині

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що заяви про захоплення плацдарму на лівобережжі Херсонщини потрібні російському керівництву, аби посилити бажаний інформаційний ефект напередодні президентських виборів у РФ.

19 лютого 2024


Армія РФ попри захоплення Авдіївки не показала здатності до оперативного успіху - ISW

Захоплення Росією Авдіївки після чотирьох місяців інтенсивних наступальних операцій є прикладом того, як російські війська проводять наступальні операції, які не обов’язково створюють умови для ширших операційних здобутків.

17 лютого 2024

12 лютого 2024


Росіяни сконструювали на Донеччині тридцятикілометрову лінію оборони з вантажних вагонів - ISW

Російські війська на окупованій частині Донеччини побудували 30-кілометровий бар'єр, який отримав назву «цар-поїзд», і який, можливо, буде слугувати оборонною лінією проти майбутніх українських наступів.

08 лютого 2024

07 лютого 2024

06 лютого 2024

04 лютого 2024


Акція дружин мобілізованих у Москві: ISW пояснив, чому затримували тільки журналістів

Кремль піддав цензурі акцію протесту дружин мобілізованих солдатів у Москві 3 лютого, щоб придушити будь-яке можливе відновлення ширшого громадського руху на підтримку російських солдатів і проти режиму президента РФ Володимира Путіна.

02 лютого 2024


Інститут вивчення війни проаналізував колонку Залужного для CNN

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний представив всеохоплюючу стратегію, спрямовану на те, щоб перехопити ініціативу на всьому театрі бойових дій в Україні і утримати її, аби сприяти українським перемогам на полі бою, попри чисельну перевагу Росії в живій силі і матеріально-технічних засобах.


Путін заявив про плани РФ інтегрувати окуповані українські території впродовж шести років - ISW

Президент Росії Володимир Путін наголосив на планах інтегрувати окуповані території України до складу РФ упродовж наступних шести років, що вказує на довгостроковість його намірів.

26 січня 2024

24 січня 2024

20 січня 2024

19 січня 2024

18 січня 2024

17 січня 2024


Путін створює інформаційні умови для ескалації щодо балтійських країн - ISW

Президент РФ Володимир Путін значно активізував зусилля Кремля зі створення інформаційних умов для майбутньої ескалації проти балтійських країн, ймовірно, як частину його ширшої спроби послабити НАТО.

16 січня 2024


ISW проаналізували реакцію Росії на збиття своїх літаків над Азовським морем

Після підтвердження збиття Україною двох російських літаків над Азовським морем РФ неодноразово заперечувала цей факт, заявляючи, що це була робота їхнього ППО, аби показати, що польоти над морями залишаються безпечними.

15 січня 2024


ISW: росіяни експериментують і намагаються «пробити» українські системи ППО

Російські сили експериментують з різними комбінаціями ударів безпілотників і ракет, намагаючись пробити українські системи протиповітряної оборони, тоді як українські Сили оборони адаптувалися до російської тактики ударів.

14 січня 2024

06 січня 2024


Росія найближчим часом може відновити наступальні операції на Харківщині - ISW

Російські війська упродовж найближчих тижнів можуть активізувати зусилля із захоплення Куп'янська, маючи на цьому напрямку угруповання сил менш деградоване, ніж угруповання, які наступають в інших місцях на сході України.

05 січня 2024

04 січня 2024

31 грудня 2023

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-