Ситуація на фронті не зайшла в глухий кут - командувач угруповання «Таврія»

Ситуація на фронті не зайшла в глухий кут - командувач угруповання «Таврія»

Укрінформ
Ситуація на фронті не зайшла в глухий кут, вона має точні логістичні результати.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю ВВС Україна сказав командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський.

"Я думаю, ще ні (ситуація на фронті не зайшла в глухий кут – ред.). На сьогодні вона має точні логістичні результати. Не слід забувати, що ми протистоїмо одній із найсильніших армій, яка має свій відповідний ресурс. Вже майже два роки триває широкомасштабне вторгнення російського агресора, і майже всі аналітики давали нам прогнози, що ми не зможемо утриматися. А якщо і зможемо – то це не більше місяця або двох. І те, що ворог не досягнув до цього часу заявлених цілей, – це вже значний успіх українського народу і його війська. Найголовніша помилка ворога – це те, що він не розраховував на таке об'єднання нашої нації, на ту підтримку, яка сьогодні продовжується. Тому, якщо хтось каже, що це глухий кут – ні, це не глухий кут, це сьогодні наш стан», – вважає Тарнавський.

Читайте також: Тарнавський не виключає, що наступного року на фронті буде ще важче

Відповідаючи на запитання, чому контрнаступ влітку не дав тих результатів, на які всі розраховували, командувач наголосив, що однією з головних причин була серйозна підготовка оборони ворога.

«Ми розуміємо, що одна із головних причин – це добре підготовлена оборона. Я скажу, що ворог готувався. І повторюю, що це одна із найсильніших армій світу. Його оборона складалася не з одного, а з кількох рубежів. Противник звів ці оборонні рубежі не за один місяць, а впродовж того періоду, коли ми готувалися до наступальних дій. Тому що розвідка працює цілодобово», – розповів Тарнавський.

За його словами, ворог використовує свої сильні сторони – це живу силу, ділянки мінування, перевагу в авіації, підготовлені позиції, а також готовність без жалю кидати на смерть свій особовий склад.

Читайте також: Бої за Авдіївку: ЗСУ в активній обороні, стримують удари ворога на всіх напрямках

«Дуже велика щільність мінних полів, насиченість бойових порядків ворога, протитанкових засобів, засобів радіоелектронної боротьби та ударних дронів. А також – неможливість використання нами в повному обсязі броньованої техніки, що ускладнювало наші активні просування, а також вплинуло на швидкість наступальних дій. Найголовніше – що наш воїн не злякався, він робив те, що він повинен був робити. Так, воно було повільніше, набагато повільніше, ніж ми бачили це в попередніх війнах, читали в книжках чи нам розказували. Сьогодні змінюється тактика, змінюється співвідношення сил і засобів, змінюються засоби впливу як на військо, яке наступає, так і на військо, яке обороняється», – зазначив командувач.

Він додав, що сьогодні війна перейшла на інший технологічний рівень.

Як повідомляв Укрінформ, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний в інтерв'ю журналу The Economist заявив, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут, коли жодна зі сторін не може просуватися, бо однаково технологічно оснащена. Йому це нагадує події Першої світової війни.

Фото: armyinform.com.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-