Усі армії світу вивчають досвід і перебіг війни в Україні - експерт

Усі армії світу вивчають досвід і перебіг війни в Україні - експерт

Укрінформ
Нині всі армії світу вивчають досвід і перебіг війни в Україні щодо інформаційного впливу і того, як може в майбутньому діяти Китай та Росія.

Як передає Укрінформ, про це експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак заявив в ефірі Українського радіо.

"Це унікальна війна досвіду для сучасних армій, бо навчаються всі: від Тайваню до США. Війна на території Європи з європейською, західною і сучасною східною зброєю. Вивчаються питання щодо інформаційних операцій – як вони впливають; вивчаються питання щодо запобігання окупації; як діє Росія і як може діяти Китай; вивчається тактика бою і використання того озброєння, яке в нас є; елементи стійкості країни в цілому", - сказав він.

Олексій Їжак переконаний, що після перемоги над ворогом українське військо буде найпотужнішим у світі за рівнем людей, які пройшли війну і мають сучасний досвід ведення бойових дій сучасною зброєю.

Темпи навчання українського воїна військовій справі дуже високі, констатував експерт, більшість бригад формувалися і навчалися за кордоном на базах НАТО за сучасними програмами.

"Часто навчали наново тих людей, хто ще не проходив війну, просто після військових кафедр. Тому втрати серед українських військових були високими. Після перемоги над ворогом українське військо буде найпотужнішим у світі за рівнем людей, які пройшли війну і мають сучасний досвід ведення бойових дій, сучасною зброєю", - наголосив він.

Олексій Їжак впевнений, що на війні можна шукати різні варіанти комплектування особового складу, де джерелом людей є громади та бізнес.

"Щодо системи комплектування через приватні компанії – це буде унікальний досвід. Комерційний рекрутинг теж треба спробувати. Він працює в усьому світі. Система, яку ми маємо зараз, дійшла до своїх меж можливостей. Є проблема з тим, щоби хоча б провести ротацію. Військових номінально достатньо. Все це люди, які були добровольцями на початку війни. Держава зараз втомилася. Тому нам треба шукати нові інструменти, щоби знову достукатися до української самоорганізації", - зазначив він.

На його переконання, російська пропаганда не впливає на українське військо, а от на українське суспільство вона ще вплинути може, оскільки воно не володіє такою інформацією, яка є на полі бою. "Росія підхоплює і миттєво використовує будь-які українські проблеми. Посилює і викривляє. Але кардинально вплинути жодна психологічна операція не може", - сказав експерт.

Найголовнішою проблемою Їжак зараз вважає питання людей, які втомилися. "На майбутнє дуже потрібна комбінація зброї, яка необхідна для деокупації територій. Зараз головне – вистояти зиму. І щоби наступна операція з деокупації була успішнішою. Комбінація зброї і людей, підготовлених та не втомлених – це на сьогодні найбільший дефіцит", - підкреслив він.

Читайте також: Росія вдосконалює безпілотники для ускладнення роботи української ППО - британська розвідка

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський під час засідання Ставки заслухав доповіді військових щодо постачання зброї та боєприпасів на фронті, а також питання мобілізації та демобілізації.

Фото: Генштаб ЗСУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-