Червоний Хрест опублікував правила ведення війни для хакерів

Червоний Хрест опублікував правила ведення війни для хакерів

Укрінформ
Міжнародний комітет Червоного Хреста, відповідальний за моніторинг правил ведення війни, вперше опублікував правила для цивільних хакерів, які беруть участь у конфліктах, зокрема у війні, розв’язаній РФ проти України.

Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, правила забороняють хакерам:

  • спрямовувати кібератаки на цивільні об'єкти;
  • використовувати шкідливе програмне забезпечення або інші методи, які поширюються автоматично і завдають шкоди як військовим, так і цивільним об'єктам;
  • проводити кібероперації проти медичних та гуманітарних об'єктів;
  • здійснювати кібератаки на об'єкти, необхідні для виживання населення або такі, що можуть вивільнити небезпечні сили;
  • погрожувати насильством з метою поширення терору серед цивільного населення;
  • підбурювати до порушень міжнародного гуманітарного права.

У МКЧХ закликали хакерів, які планують кібератаку на військовий об'єкт, зробити усе можливе, щоб уникнути або мінімізувати можливі наслідки для цивільного населення. А також закликали хакерів дотримуватись цих правил, навіть якщо ворог цього не робить і попередили, що їхні дії можуть поставити під загрозу життя, в тому числі і їхні власні, якщо їх вважатимуть легітимною воєнною ціллю.

Читайте також: СБУ від початку року нейтралізувала майже 4 тисячі російських кібератак

Як зазначає BBC, повномасштабне вторгнення РФ в Україну збільшило кількість патріотичних кіберкоманд. Представник ІТ-армії України повідомив, що команда раніше заборонила напади на об'єкти охорони здоров'я, але ширшого впливу на цивільне населення, за його словами, не уникнути. "Дотримання правил може поставити одну сторону в невигідне становище", - додав він.

Видання нагадує, що великі хакерські угруповання в Росії, не дотримуючись жодних правил, неодноразово атакували Україну та її союзників. "Чому я повинен слухати Червоний Хрест?" - запитав BBC представник російської хакерської групи Killnet.

Читайте також: Російські хакери атакували мобільні пристрої українських військових

Як повідомляв Укрінформ, російські шпигуни використовують хакерів для кібератак на комп’ютерні системи правоохоронних органів України, намагаючись ідентифікувати та отримати докази, пов’язані з імовірними воєнними злочинами РФ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-