Учасники «Рамштайну» запустили ІТ-коаліцію для України

Учасники «Рамштайну» запустили ІТ-коаліцію для України

Укрінформ
Україна, Естонія та Люксембург запустили роботу новоствореної ІТ-коаліції.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Міністерства оборони, на засіданні Контактної групи з питань оборони України (UDCG) міністри оборони України, Естонії та Люксембургу провели стартову зустріч нової коаліції у рамках «формату Рамштайн».

«Завданням ІТ-коаліції є забезпечення захищеної та стійкої ІТ-інфраструктури для Міністерства оборони України та Сил оборони, яка дозволить Україні бути більш ефективною на полі бою. Ми вдячні Естонії та Люксембургу за їхнє лідерство у просуванні цієї ініціативи. Я також хотів би подякувати Бельгії, Данії, Литві та Латвії за те, що вони приєдналися до наших зусиль, а також міністру оборони Люксембургу за оголошення першого внеску в ІТ-коаліцію», – сказав глава Міноборони України Рустем Умєров.

Загалом 20 держав взяли участь у стартовому заході. Бельгія, Данія, Литва та Латвія вже приєдналися до ініціативи, підписавши Декларацію про наміри разом з Україною, Естонією та Люксембургом, додали у міністерстві.

Читайте також: Чехія, Данія і Нідерланди домовилися щодо військової допомоги Україні

Як повідомлялося, про намір започаткувати цю ініціативу вперше було оголошено під час засідання Контактної групи з питань оборони України 15 червня. ІТ-коаліція — це спеціальна група країн-донорів на чолі з Естонією та Люксембургом у рамках UDCG, яка зосереджена на наданні підтримки Силам оборони України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Ключовим результатом ІТ-коаліції є створення єдиної цифрової екосистеми бойового управління та управління оборонними ресурсами для Сил оборони, яка забезпечуватиме кращу координацію та більш ефективне застосування Сил оборони та використання спроможностей, наданих країнами-партнерами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-