Україна змінила характер сучасної війни та рухається до перемоги - адмірал Роб Бауер

Україна змінила характер сучасної війни та рухається до перемоги - адмірал Роб Бауер

Укрінформ
Україна змогла вписати нову сторінку в історію воєн, її Збройні сили кожного дня просуваються вперед. Союзники по НАТО будуть продовжувати допомагати Україні у цій війні за свободу, а також підтримуватимуть країну довгі роки після завершення російської агресії.

Про це сьогодні в Осло, під час відкриття щорічної конференції НАТО на рівні керівників оборони (начальників штабів) країн Альянсу, заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Разом ми захищаємо набагато більше ніж фізичну безпеку. Ми захищаємо свободу, демократію, і суверенне право держав та народів визначати власну долю… Кожного ми надаємо підтримку нашим українським братам і сестрам в одностроях. Вони воюють у війні безпрецедентного масштабу, у незвіданому доктринальному полі. Історичні книжки розкажуть, як Україна трансформувала сучасну війну. Вони (українці) рухаються вперед кожного дня, і кожен їх успіх, - це ще один крок до перемоги», - наголосив воєначальник Альянсу. 

Він зазначив, що російські війська продовжують втрачати більше й більше позицій на тимчасово окупованих територіях, а сама Росія страждає від економічного впливу санкцій та дипломатичної ізоляції. Росія змушена співпрацювати із ненадійними міжнародними акторами та дедалі збільшувати власну залежність від них.

Читайте також: Союзники допомагають Україні зброєю, аби сприяти перемовинам - Франція в ООН

При цьому, за словами адмірала, російське керівництво все ще переконане, що воно зможе «перечекати» колективну рішучість українського народу та всіх, хто стоїть поряд з ним. Росія готувалася до цієї конфронтації протягом років, і зараз вона вдається до заходів, що є важкими для економіки та для населення країни, щоб відновлювати свої військові спроможності. Водночас російська машина дезінформації продовжує спроби посіяти незгоду та розділ між Західними демократіями. 

«Президент Путін хотів, щоб НАТО було розділеним, і здійснив всі можливі спроби для цього. Але ми зараз стоїмо поряд, більш об’єднані, ніж будь-коли. Ми об’єднані у переконанні, що верховенство права є однаковим для всіх, що конфлікти мають вирішувати через лінії зв’язку, а не на полі бою, і що право на самовизначення є невід’ємним. З першого й до останнього дня російської війни проти України, і також протягом багатьох й багатьох років після цього, ми будемо підтримувати Україну у її правомірному виборі на користь свободи й демократії. Ми будемо стояти поряд, щоб захистити все, що нам дорого», - підкреслив голова Військового комітету НАТО. 

Він нагадав, що після того, як Швеція завершить процес входження до НАТО, кількість військовослужбовців, що захищають Альянс, зросте до 3,5 мільйона. Разом вони бачитимуть те, чого не могли б побачити наодинці, і робитимуть те, чого не могли б зробити самотужки. Адмірал висловив повагу чоловікам та жінкам, які служать у збройних силах Альянсу, за їх професіоналізм, відданість та самопожертву.

Читайте також: Україна має бути в НАТО та Європейському Союзі - ексгенсек Альянсу

Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих військовослужбовців, які віддали власне життя та здоров’я у боротьбі за свободу й демократію. 

Щорічна конференція на рівні керівників оборони (начальників штабів), яка відбувається сьогодні в Осло, розглядає подальший розвиток оборонних спроможностей НАТО на виконання рішень Вільнюського саміту Альянсу. Зокрема, це стосується імплементації національних планів оборони країн-членів та їх координації в рамках загального планування в системі стримування й оборони НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-