Handicap International: в Україні торік від касетних старядів РФ - 916 загиблих і поранених

Handicap International: в Україні торік від касетних старядів РФ - 916 загиблих і поранених

Ексклюзив
Укрінформ
У 2022 році в Україні зафіксовано 916 загиблих і поранених від російських касетних боєприпасів. Загалом у світі торік загинули або були поранені 1172 людини, що є найбільшим показником, зафіксованим Cluster Bomb Monitor з моменту її першої публікації в 2010 році.

95% усіх зафіксованих загиблих і поранених у світі були цивільними. Про це йдеться у пресрелізі гуманітарної організації Handicap International, який є в розпорядженні Укрінформу.

Загалом торік було зафіксовано 1172 нові жертви касетних боєприпасів у восьми країнах: Азербайджані, Іраку, Ємені, Лаоській Народно-Демократичній Республіці, Лівані, М’янмі, Сирії та Україні.

«Така висока кількість пов’язана насамперед із широким використанням Росією касетних боєприпасів в Україні», - зазначається у документі.

У 2022 році в Україні зафіксовано 916 загиблих і поранених від касетних боєприпасів, у тому числі 890 постраждалих безпосередньо від обстрілів касетними боєприпасами.

Handicap International закликає міжнародне співтовариство систематично засуджувати використання цієї зброї та притягнути до відповідальності винних у її використанні. Повідомляється, що до 40% таких боєприпасів не вибухає при ударі, сильне забруднення залишками касетних боєприпасів становить серйозну загрозу для населення постраждалих країн, зазначають в організації.

Читайте також: Україна в ОБСЄ викрила російську брехню про незастосування касетних боєприпасів

Як відомо, договір (Конвенцію Осло) про заборону касетних боєприпасів підписали загалом 124 держави та ратифікували 112 держав. Україна та США не належать до них. З моменту набуття конвенцією чинності 1 серпня 2010 року 41 країна знищила майже 1,5 мільйона запасів касетних боєприпасів, що становить 99% усіх касетних боєприпасів, про які повідомляли держави-учасниці. 26 країн і три регіони світу все ще забруднені залишками касетних боєприпасів.

Наступна конференція держав-учасниць Договору про заборону касетних бомб відбудеться в Женеві з 11 по 14 вересня.

ЗСУ почали використовувати касетні боєприпаси після липневого рішення США передати їх Україні. Російська Федерація використовувала касетні боєприпаси в Україні від початку агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-