Кремль планує додатково набрати до російської армії близько 500 тисяч осіб – Громов

Кремль планує додатково набрати до російської армії близько 500 тисяч осіб – Громов

Ексклюзив
Укрінформ
Кремль планує додатково залучити до збройних сил РФ до 500 тисяч осіб за рахунок набору контрактників для комплектування та поповнення втрат підрозділів у зоні бойових дій.

Про це заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов заявив в інтерв’ю Укрінформу.

«Офіційно мобілізація в РФ призупинена. Однак здійснюються заходи з набору військовослужбовців за контрактом для комплектування та поповнення втрат підрозділів у зоні бойових дій. За планами Кремля, до лав збройних сил передбачається додатково залучити до 500 тисяч осіб. Але рівень підготовки та забезпечення військовослужбовців, що підписують контракти, є недостатнім для виконання завдань за призначенням – вони набувають необхідний досвід безпосередньо в ході бойових дій. Проте зважаючи на значний мобілізаційний ресурс, Росія здатна повністю забезпечити власні збройні сили особовим складом для ведення тривалої війни на виснаження», – зазначив він.

Читайте також: Російські війська в Криму активно готуються до оборони — Генштаб

Громов уточнив, що в період з початку весняного призову противник залучив на контрактну службу лише від 6 до 15 тисяч осіб. Водночас, за його словами, керівництво РФ планує у стислі терміни поліпшити ситуацію шляхом формального «влиття» до складу збройних сил бойовиків приватних військових компаній, окрім ПВК “Вагнер”, чисельністю близько 40 тисяч осіб.

Бригадний генерал також поінформував, що нині в центрах підготовки на території Білорусі проходять навчання від 3 до 5 тисяч мобілізованих російських військовослужбовців.

Окрім того, Громов зауважив, що в Росії масового набору ув’язнених осіб до регулярних військ не було. «У складі загальновійськових з’єднань та військових частин діють лише штатні роти «шторм-z», які комплектуються засудженими, що погодилися підписати контракт з міністерством оборони РФ», – додав він. У цьому контексті заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ розповів, що масовий набір ув’язнених, за окремими оцінками – до 27 тисяч осіб, здійснювався у ПВК «Вагнер», підрозділи якої виконували завдання в інтересах регулярних військ РФ та активно застосовувалися в бойових діях у Бахмуті.

Читайте також: «Гаряча» лінія зіткнення зараз перевищує 1200 кілометрів – Громов

Як повідомляв Укрінформ, Державна дума Російської Федерації ухвалила закон, який закріплює правові гарантії звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які уклали контракт про проходження військової служби у збройних силах РФ у період мобілізації, воєнного стану або у воєнний час.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-