Передислокація «вагнерівців» до Білорусі вимагає від НАТО нових рішень - Науседа

Передислокація «вагнерівців» до Білорусі вимагає від НАТО нових рішень - Науседа

Укрінформ
Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що передислокація ПВК "Вагнер" до Білорусі вимагає від НАТО нових рішень у відповідь на збільшення загрози у зв'язку з цим для країн-членів Альянсу.

Про це Науседа сказав на спільній з Президентами України та Польщі пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Коментуючи заходи безпеки, яких вжила Литва у зв'язку з передислокацією ПВК "Вагнер" до Білорусі, Науседа зазначив, що минулого тижня було ухвалено "певні рішення, адекватні цій ситуації".

"Ми також посилимо нашу контррозвідку і розвідку біля кордону, будемо підтримувати нові плани захисту кордону і чекатимемо відповіді інших союзників по НАТО на цю ситуацію. Я переконаний, що новий статус-кво, який утворився в Білорусі після спроби перевороту (ПВК "Вагнер" у Росії - ред.), також вимагає якихось нових рішень (Альянсу - ред.)", - сказав Президент Литви.

Читайте також: Дуда: Ядерна зброя і ПВК «Вагнер» у Білорусі змінюють архітектуру безпеки в регіоні

Він додав, що за допомогою НАТО східний кордон Литви буде зміцнено для протидії можливим провокаціям.

Науседа також висловив думку, що Білорусь і Литва є спільниками, тому між ними не треба робити різницю.

"Треба дивитися дуже комплексно: ми маємо багато доказів, що Білорусь є сателітом Росії. Вона так само впливає на безпеку цього регіону. Я можу навести багато прикладів цього: давайте пригадаємо дислокацію (російської) ядерної зброї у Білорусі, вони вже завершують втілення цієї ідеї, це тільки питання часу, коли це буде закінчено. Давайте згадаємо Островецьку АЕС і її будівництво попри всі застереження, яка також загрожує ядерній безпеці. Риторика Лукашенка також є вкрай небезпечною для Заходу. Тоді ми можемо зрозуміти, що не треба робити ніякої різниці між Білоруссю та Росією", - зазначив Науседа.

Він додав, що очільники обох країн і їхні режими тримаються "настільки, наскільки великим є страх і ненависть, які вони сіють навколо".

На його переконання, країнам-союзникам по НАТО і всім державам, які поділяють ці думки, не треба піддаватися на провокації, обстоювати сильну позицію і ухвалювати ті рішення, які будуть обговорені керівництвом НАТО.

Читайте також: Придбані Литвою дві установки NASAMS незабаром прибудуть до України - Науседа

"Ми всі разом будемо значно сильнішими, аніж Росія і Білорусь", - переконаний Президент Литви.

Як повідомляв Укрінформ, ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин 23 червня оголосив демарш проти російського військового керівництва, зокрема проти міністра оборони РФ Сергія Шойгу.

Олександр Лукашенко провів переговори з Пригожиним, після чого той заявив, що бійці угруповання повертаються до польових таборів. За результатами переговорів ватажок ПВК "Вагнер" та його оточення зможуть перебратися до Білорусі.

У вівторок, 27 червня, Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина у Білорусь. Лукашенко вже заявив, що хоче аби бойовики ПВК "Вагнер" передавали свій бойовий досвід білоруській армії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-