Усі внесені до реєстру Національного інформбюро, залучені у процеси обміну - Коордштаб

Усі внесені до реєстру Національного інформбюро, залучені у процеси обміну - Коордштаб

Укрінформ
Усі, хто внесений до єдиного реєстру Національного інформаційного бюро, залучені в процеси обміну.

Як передає Укрінформ, про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Телеграмі.

У Координаційному штабі відбулася зустріч із родинами бійців 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, що входить до складу Десантно-штурмових військ Збройних сил України.

З родичами полонених і зниклих безвісти десантників спілкувалися представники Координаційного штабу, Національної поліції України та Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Читайте також: Жодної черги на обмін не існує - Коордштаб

За словами представника штабу, кримінальні справи, порушені проти військовослужбовців, чи «вироки» судів країни-агресорки, про що можна довідатися з різних джерел, не є перепоною для залучення в процеси обміну.

«З ворожого полону повертаються як «засуджені», так і ті, щодо кого триває «слідство» у Російській Федерації чи на тимчасово окупованих українських територіях. Це ж стосується і зниклих безвісти: усі, хто внесений до єдиного реєстру Національного інформаційного бюро, залучені в процеси обміну», - заявив він.

Окремий блок запитань стосувався пошуку і повернення тіл загиблих захисників. Як зауважив представник Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін, робота пошукових груп починається після звільнення й розмінування певної території. До проведення відповідних підготовчих процедур відправляти пошукові групи туди небезпечно.

Він також додав, що інформацію про ймовірні місця захоронень Офіс отримує з різних джерел: і від військових, і від поліції, і від місцевого населення.

Читайте також: Полонені з “Азовсталі”: повернуто лише кожного п’ятого із майже 2,5 тисячі

Ангелін зазначив, що представники російської сторони надають дуже узагальнену інформацію про напрямки, з яких повертають тіла загиблих, тому з’ясувати з якої саме локації повернені тіла українських захисників украй складно. Остаточне підтвердження дає вже відповідна експертиза.

Також він закликав родичів передавати до Офісу відому їм інформацію про ймовірні місця зникнення військовослужбовців.

Як повідомляв Укрінформ, Національне інформаційне бюро за квітень прийняло близько 19 тисяч звернень про зникнення, потрапляння в полон, депортацію та примусову мобілізацію громадян на тимчасово захоплених Росією територіях України.

Фото: Офіс Презмдента

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-