Пам’яті народного депутата VIII скликання, офіцера Олександра Марченка (позивний «Каменяр»)

Пам’яті народного депутата VIII скликання, офіцера Олександра Марченка (позивний «Каменяр»)

Хвилина мовчання
Укрінформ
Він думав про те, як захистити не лише свою позицію, а й весь батальйон

Головний сержант, стрілець, помічник гранатометника у складі 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Олександр Марченко (позивний «Каменяр») загинув 6 березня 2022 року у селищі Мощун, відбиваючи атаку російських загарбників на Київ. 

Фото: ВО "Свобода"

«Загинув один із найкращих синів України Олександр Олександрович Марченко, позивний Каменяр. Рятуючи своїх підлеглих, Каменяр наказав їм відступати, а сам з трьома бійцями прийняв бій. Свій останній бій. Герої не вмирають», - повідомили тоді сумну звістку у Генеральному штабі ЗСУ. 

Фото: ВО "Свобода"

Олександр Марченко народився 14 січня 1965 року на Вінниччині.

Закінчив МАУП за спеціальністю «менеджмент організацій» та Київський будівельний технікум за фахом «інженер-будівельник».

У 2002 році був обраний депутатом Білоцерківської міської ради за округом №40, був членом комісії з питань соціально-економічного розвитку.

Фото: ВО "Свобода"

З 2006 року – голова правління ТДВ «Білоцерківський кар’єр» (був його власником ще з 1990-х років), з 1994 року - власник і керівник ПП «Каменяр». До того працював головним інженером, інженером-диспетчером, виконробом, старшим виконробом, майстром та каменярем у приватних та державних будівельних підприємствах.

Фото: Фейсбук-сторінка Олександр Марченко

Марченко став членом ВО «Свобода» у 2008 році. У різний час очолював Білоцерківську міську «Свободу» та Київську обласну організацію.

У 2010 році його обрали депутатом Білоцерківської міської ради за списком цієї політичної сили. Був головою фракції ВО «Свобода» та заступником голови комісії з економічних реформ, соціально-економічного розвитку, інвестицій та підприємництва.

Фото: Фейсбук-сторінка Олександр Марченко

Олександр Марченко - народний депутат України VIII скликання від ВО «Свобода» в окрузі № 90 (Біла Церква). Опікувався у парламенті питанням збереження фахової передвищої освіти.

Він - засновник та керівник БФ Олександра Марченка, голова Київської обласної організації Федерації роботодавців гірняків України, керівник Федерації боксу міста Біла Церква, керівник та засновник Білоцерківської міської ГО «Спортивний клуб «Каменяр».

Фото: Фейсбук-сторінка Олександр Марченко

У 2014 році був бійцем 72-ї бригади. 10 серпня 2014 року внаслідок обстрілу українських позицій системою «Смерч» був поранений під Красним Лучем. Після лікування знову відновив регулярні поїздки на фронт у ролі волонтера.

Фото: Фейсбук-сторінка Олександр Марченко

Фото: Фейсбук-сторінка Galina Zaharchenko

24 лютого 2022 року Марченко почав збирати своїх знайомих, аби долучитися до 72 ОМБр. 25 лютого добровольці вступили в бої у Мощуні на Київщині.

«На нас ішли 22 км кацапської техніки. Проти нас виступав найелітніший кацапський 331-й костромський парашутно-десантний полк.

Кожного дня були дуже сильні артилерійські обстріли. Загинуло дуже багато місцевих людей. Вороги крили все підряд, стерли з лиця землі Мощун. Кожного дня гинули наші хлопці. А з вечора 5 березня ми вже вступили у ближні бої з ворожою піхотою. Позиція була тяжка. Піщаники, морози -10-15 вночі. В окопах завжди стояла вода по 10 сантиметрів. Ніхто не відступав. Утримували. Олександр Марченко як командир позиції “Граніт” проявив себе справжнім героєм та безстрашним вояком. Допомагав хлопцям, організував допомогу, збирав волонтерів, щоб допомагали бригаді. Всі складні, тяжкі рішення брав на себе. Так само – виконання задач. Якщо під обстрілом потрібно піти на тилову сторону по боєприпаси – він ухвалював рішення йти сам, щоб не підставляти хлопців. Так само брав участь в підриві мосту. Знайшов людину, яка дала нам екскаватор і особисто під щільним обстрілом копав капоніри та окопи, підставляючи себе, наче відкрита мішень. Але він думав про те, як захистити не лише свою позицію, але й весь батальйон”, – розповів Андрій Марченко, що пліч-о-пліч стояв із дядьком на обороні Києва.

Фото: Моя Київщина

Загиблого воїна 3 квітня 2022 року поховали у Білій Церкві, на кладовищі «Сухий яр» на Алеї Героїв. 

28 липня 2022 року місцеву вулицю Чайковського перейменували на вулицю Олександра Марченка.

Перше фото: Генеральний штаб ЗСУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-