ЄС буде виробляти боєприпаси для України швидко, дешево та у необхідній кількості – Боррель

ЄС буде виробляти боєприпаси для України швидко, дешево та у необхідній кількості – Боррель

Укрінформ
Країни Європейського Союзу чітко знають, яких боєприпасів потребує Україна для захисту від російської агресії, та розглядають шляхи, як задовольнити ці потреби якомога швидше, із меншими витратами та у необхідних обсягах. 

Про це у Брюсселі перед початком спільної зустрічі міністрів закордонних справ та міністрів оборони країн Європейського Союзу заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми виділяємо 2 млрд євро, щоб закупити ці боєприпаси. Ми знаємо, якого роду боєприпасів потребує Україна, – (калібру) 155, 152, 102 мм – залежно від обладнання, яке вони мають. Деяке залишилося ще з радянських часів, частина прийшла із нашою нещодавньою допомогою. Ми надаємо ті боєприпаси, яких вони потребують, і ми знаємо, чого вони потребують, з цим немає жодних проблем», – сказав високий представник ЄС.

Він відповів на запитання журналістів щодо ймовірного рішення окремих країн, наприклад Німеччини, здійснювати постачання боєприпасів для України самотужки, за межами спільного оборонного замовлення на їхнє виробництво на європейському ВПК.

Читайте також: ЄС сьогодні може ухвалити рішення про постачання боєприпасів в Україну – Боррель

«Нічого не виключається. Ми маємо визначену мету – надати боєприпаси для України. Швидше, у якомога більшій кількості та за якомога меншої ціни. Треба бути практичними: швидко, дешево та у необхідному обсязі. Якщо Німеччина має спроможності зробити це – нічого не виключається. Але важливо, наскільки це можливо, рухатися вперед разом. Є проєкт і пропозиції від Європейського оборонного агентства, до цього проєкту приєдналися 15 країн-членів. Але це не виключає й інших дій», – додав Боррель.

Як повідомлялося, Єврокомісія та Європейська служба зовнішніх дій запропонували триєдиний підхід для прискорення постачання в Україну боєприпасів, яких вона гостро потребує. 

Зокрема, планується виділити 1 млрд євро для компенсації країнам ЄС негайних поставок вже існуючих боєприпасів, ще 1 млрд євро буде спрямований на спільне замовлення таких боєприпасів у європейської оборонної промисловості, для поповнення арсеналів та продовження постачання боєприпасів в Україну. Третя складова цього плану передбачає розвиток виробничих спроможностей європейського ВПК для вирішення викликів, що постають перед ЄС у сфері безпеки у зв’язку із російською агресією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-