Кулеба і Резніков у спільній заяві закликали надати Україні танки Leopard

Кулеба і Резніков у спільній заяві закликали надати Україні танки Leopard

Укрінформ
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеби та міністр оборони Олексій Резніков закликали країни, які мають на озброєнні танки Leopard 2, надати їх України.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів, оприлюдненій на сайті МЗС, передає Укрінформ.

Урядовці зауважили, що росія не змінила своїх цілей щодо України, які полягають у руйнуванні однієї з найбільших держав в Європі. Водночас своїм героїчним спротивом та успішними визвольними операціями Україна переконливо довела свою здатність зупинити державу-агресора, наголосили вони.

«Проте Росія ще зберігає значну перевагу у кількості військ, озброєнь та військової техніки... Саме тому ми звертаємося до всіх держав-партнерів, які вже надавали військову допомогу або планують її надати, із закликом суттєво посилити свій практичний внесок у зміцнення здатності України захищатися, вивести цю допомогу на якісно новий рівень. Однією з особливо гострих та найбільш невідкладних потреб Збройних сил України сьогодні є покращення їхньої забезпеченості сучасною броньовою технікою та посилення їхніх вогневих та маневрених спроможностей за допомогою танків західних зразків», - зазначили очільники оборонного та зовнішньополітичного відомств.

Кулеба і Резніков привітали сміливе і дуже своєчасне рішення Великої Британії щодо передачі Україні першого ескадрону танків Challenger 2.

Читайте також: Іспанія торік надала військову допомогу Україні на понад €300 мільйонів – прем’єр

«Але цього недостатньо для досягнення оперативних цілей. Тому ми звертаємося до держав, які мають на озброєнні танки Leopard 2, зокрема Греції, Данії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Туреччини, Фінляндії, Швеції. Ми гарантуємо, що ми використовуватимемо цю зброю відповідально і винятково для захисту територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах», - зазначили міністри.

Вони також звернулися до всіх цих та інших держав, які мають відповідні можливості, із закликом приєднатися до ініціативи створення міжнародної танкової коаліції на підтримку України та зробити свої практичні внески до цієї ініціативи.

Як повідомлялося, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес 16 січня заявив, що Лондон готує для ЗСУ ескадрон танків Challenger 2.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-