Президент Євроради закликав надати Україні танки

Президент Євроради закликав надати Україні танки

Укрінформ
Те, що росія здійснює зараз в Україні, є стратегією руйнації й терору, але українці чинять мужній спротив, тож ЄС має продовжувати підтримувати Україну, у тому числі – постачати необхідне військове обладнання, включаючи танки.

Про це у Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту, в ході слухань щодо підсумків зустрічі Європейської ради від 15 грудня 2022 року, заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Росія проводить в Україні стратегію руйнувань та терору. Ми бачили прояви цієї стратегії у Бахмуті, у Соледарі та щойно – у місті Дніпро. Але українці чинять спротив, і вони будуть продовжувати цей спротив. Ми, Європейський Союз, будемо продовжувати підтримувати їх так довго, як це буде необхідним. Ми продовжуємо нашу військову підтримку, завдяки збільшенню Європейського фонду миру. Зараз прийшов час, коли терміново потрібно більше (військового) обладнання, і, особисто переконаний, щоб надіслати танки для України», – наголосив президент Європейської ради.

Він нагадав, що лідери ЄС ухвалили програму макрофінансової допомоги для України в обсязі 18 млрд євро і водночас посилили тиск на Кремль шляхом ухвалення вже 9-го пакету санкцій.

«Ми також збільшуємо нашу матеріальну допомогу, особливо, щоб допомогти українцям пройти цю зиму, оскільки росія продовжує знищувати критичну інфраструктуру. Ми надіслали близько 80 тис. тонн різних матеріалів, включаючи генератори, бойлери та трансформатори. Велика допомога надходить від країн-членів ЄС, які вже виділили Україні близько 50 млрд євро. Відповідно до даних Євробарометра, європейські громадяни підтримують такі зусилля. Наші громадяни знають, що підтримка України означає підтримку миру, демократії та міжнародного порядку», – наголосив президент Європейської ради.

Читайте також: Британія оголосила найбільший пакет військової допомоги для України

Як уже повідомлялося, від початку російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року, ЄС почав надавати Україні змістовну політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Зокрема, протягом минулого року ЄС виділив Україні допомогу в обсязі 19 млрд євро. 17 січня Єврокомісія перерахувала перші 3 млрд євро із загального пакету макрофінансової допомоги Україні на 2023 рік в обсязі 18 млрд євро.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-