Залужний просить Президента підписати закон про посилення відповідальності військових

Залужний просить Президента підписати закон про посилення відповідальності військових

Відео
Укрінформ
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний просить Президента Володимира Зеленського підписати закон щодо посилення відповідальності військовослужбовців.

Як передає Укрінформ, про це Залужний повідомив у Телеграмі.

«Сьогодні я змушений підняти досить складну тему - посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів», - заявив Залужний.

Він зазначив, що підтримує відповідні зміни до законодавства, ухвалені Верховною Радою України, і просить Президента підписати закон.

«Моя думка чітко віддзеркалює позицію командирів угруповань та військових частин, які вимагали системного вирішення цього комплексу питань», - зазначив Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ заявив, що армія тримається на дисципліні.

«І якщо прогалини в законодавстві не забезпечують її дотримання, а «відмовники» можуть сплатити штраф, розмір якого становить до десяти відсотків бойових виплат, або отримати покарання з випробуванням, це несправедливо. Більше того і це ключове, оголені ділянки фронту змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних людей на них. Часто втрачені позиції доводиться відновлювати штурмовими діями дуже дорогою ціною. Так не повинно бути», - заявив Залужний.

За його словами, цій проблемі можна зарадити у більш м’який спосіб, але якщо йдеться про мирний час. В умовах війни потрібні швидкі дієві рішення.

«Чи існує загроза посилення безкарності командирів? Ні, командири так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність. І я повністю довіряю своїм підлеглим. Чи визнаю я наявність проблем, що призводять до самовільного залишення позицій? Так і працюю над їх усуненням. І проведені успішні операції щодо звільнення територій нашої держави є тому підтвердженням», - заявив Залужний.

Відео: телеграм-канал Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного

Він також зазначив, що це нормально дискутувати на такі чутливі теми публічно. «Так, ми в демократичній державі. Але рівно до тих пір, поки це не шкодить нам вигравати війну. Тому я закликаю всіх поставити крапку в цій дискусії. І разом наближати Перемогу», - заявив Залужний.

Читайте також: Жодних «нових хвиль» мобілізації не передбачається — представник Сухопутних військ ЗСУ

Як повідомлялося, 13 грудня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-