Страти цивільних українців росіянами: Верховний комісар ООН з прав людини представив доповідь

Страти цивільних українців росіянами: Верховний комісар ООН з прав людини представив доповідь

Укрінформ
Верховний комісар ООН з прав людини (РПЛ) Фолкер Тюрк представив у четвер на засіданні у Женеві доповідь «Ситуація з правами людини в Україні».

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.

«Мій візит в Україну завершився тиждень тому. Але жахи, страждання і щоденні втрати, які ця війна несе людям у країні, залишаються зі мною… Смерті, вирвані з корінням життя, розбиті сім'ї…», - сказав Тюрк.

За його словами, доповідь присвячена вбивствам цивільних осіб російськими збройними силами шляхом страт та нападів на окремих цивільних осіб, які мали місце у 102-х селах та містах Київської, Чернігівської та Сумської областей у період з 24 лютого по 6 квітня 2022 року».

Висновки ґрунтуються на інформації, зібраній під час візитів експертів моніторингової місії ООН до трьох областей після відступу російських військ, бесід зі свідками та жертвами, а також на інших джерелах інформації, зазначив він.

Він розповів, що задокументовано вбивства 441 цивільної особи, з них – 341 чоловік, 72 жінки, 20 хлопчиків та 8 дівчат.

Експерти продовжують працювати над підтвердженням ще 198 випадків убивств у цих регіонах, а також досліджують злочини, скоєні рф у звільнених частинах Харківської та Херсонської областей.

Докладно описані в доповіді сто вбивств, зазначив Тюрк.

«У деяких випадках російські військові страчували цивільних осіб у імпровізованих місцях утримання. Інших розстрілювали на місці після перевірки щодо безпеки - у їхніх будинках, дворах, під'їздах. Навіть у тих випадках, коли жертва чітко показувала, що вона не становить загрози, наприклад, тримаючи руки вгору», - сказав Верховний комісар.

Він підкреслив, що задокументовані страти можуть бути визнанні воєнними злочинами як умисні вбивства.

Російські війська здійснювали інші види нападів на окремих цивільних осіб, порушуючи міжнародне гуманітарне право, додав він. Бронетехніка й танки обстрілювали житлові будинки, вбиваючи цивільних осіб у їхніх домівках.

Найбільше в цих регіонах постраждало людей у Бучі, де місія задокументувала страти 73 цивільних осіб (54 чоловіків, 16 жінок, 2 хлопчиків та 1 дівчинки) у період з 4 по 30 березня.

«На 150-метровій ділянці вулиці Яблунській 14 цивільних осіб (10 чоловіків, 3 жінки та 1 дівчинка) були застрелені та залишені там, де вони впали».

Читайте також: Катування, зґвалтування і вбивства: в Україні зафіксували 47 тисяч воєнних злочинів рф

УВКПЛ досліджує підтвердження ще 105 ймовірних вбивств цивільних осіб у Бучі, сказав Тюрк.

Його команда, зазначив він, продовжує на місцях документувати порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, що стосуються як цивільних осіб, так і комбатантів, включаючи свавільні затримання, насильницькі зникнення, катування, жорстоке поводження, сексуальне насильство.

Тюрк наголосив, що всі злочини мають бути негайно розслідувані, а винні – притягнуті до відповідальності в рамках справедливого та незалежного судового процесу.

«Шрами війни глибокі. Відповідальність є одним із засобів для загоєння ран війни», - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, доповідь про масові страти цивільних в Україні військовими рф була опублікована 7 грудня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-