ООН опублікувала доповідь про масові страти цивільних в Україні військовими рф

ООН опублікувала доповідь про масові страти цивільних в Україні військовими рф

Укрінформ
російські збройні сили після вторгнення в Україну 24 лютого стратили сотні цивільних осіб, заявила в середу голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

Про це передає Укрінформ з посиланням на повідомлення Управління Верховного комісара з прав людини.

У доповіді ООН, підготовленій за результатами роботи місії, докладно розповідається, як російські війська вбивали цивільних осіб в українських населених пунктах Київської, Чернігівської та Сумської областей України з 24 лютого по 6 квітня 2022 року.

За словами Богнер, розглянуті у доповіді позасудові страти можуть становити воєнні злочини.

Так, у Бучі, яка перебувала під контролем російських військ з 5 по 30 березня, місія задокументувала вбивство 73 цивільних осіб (54 чоловіків, 16 жінок, двох хлопчиків та однієї дівчинки) і нині отримує підтвердження щодо вбивства ще 105 осіб.

Читайте також: путін підтвердив, що росія вчиняє умисні злочини проти людяності – Подоляк

«Просте текстове повідомлення, шматок камуфляжного одягу або запис про попередню військову службу могли мати фатальні наслідки (слугували приводом для страт, - ред.)», - сказала Богнер.

У доповіді зазначається, що на сьогодні ООН задокументувала насильницьку смерть 441 цивільної особи (341 чоловіка, 72 жінок, 20 хлопчиків та 8 дівчат) у трьох регіонах лише за перші шість тижнів російського вторгнення. Водночас автори документа підкреслюють, що фактичні цифри, значно вищі, оскільки робота зі збирання підтверджень принаймні ще 198 вбивств триває.

«Цивільні особи ставали мішенями на дорогах під час пересування в межах або між населеними пунктами, у тому числі під час спроб втечі від бойових дій», - зазначила Богнер.

Вона розповіла, що «російські військові привозили цивільних осіб до імпровізованих місць утримання, а потім страчували в полоні. Тіла багатьох жертв були знайдені зі зв'язаними за спиною руками та вогнепальними ранами в голові».

Читайте також: Президент: Україна робить усе можливе, аби трибунал над рф відбувся

Зазначається, що вбивали переважно осіб чоловічої статі (88% усіх страт).

У доповіді підкреслюється, що потрібно ще докласти чимало зусиль для притягнення винних до відповідальності. Управління ООН з прав людини не знайшло жодної інформації про те, що російська влада розслідує будь-який із таких випадків.

Повний текст доповіді доступний українською мовою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-