Європарламент засудив залучення білорусі до російської агресії проти України

Європарламент засудив залучення білорусі до російської агресії проти України

Резолюція
Укрінформ
Європейський парламент ухвалив резолюцію, що засуджує репресії проти білоруської опозиції та подавлення громадянських свобод режимом лукашенка, а також активне залучення білорусі до російської агресивної війни проти України.

Відповідний документ був ухвалений 24 листопада під час пленарного засідання Європейського парламенту у Страсбурзі більшістю голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«24 лютого 2022 року російська федерація розпочала незаконну, нічим не виправдану та неспровоковану агресивну війну проти України, у тому числі – з території білорусі. У відповідь ЄС наклав обмежувальні заходи проти білорусі та проти окремих білоруських осіб. Велика кількість білоруських громадян була засуджена за висловлювання на підтримку України, за критику влади та підтримку нею російської агресії або за повідомлення про переміщення російських військ та військового обладнання по території білорусі», – йдеться у передмові до рішення Європейського парламенту.

Депутати привітали рішення Європейської ради щодо запровадження обмежувальних заходів проти режиму білорусі та зусилля із координації у виконанні цих заходів з партнерами ЄС, що є близькими за переконаннями.

Читайте також: Генштаб ЗСУ застеріг білорусів щодо підготовки росією провокацій

«Європарламент закликає… привести санкції проти білорусі у відповідність до тих, що застосовані проти росії, враховуючи її роль в агресії проти України, а також безпрецедентний рівень репресій (білоруського режиму – ред.) проти власного народу», – наголошується у документі.

Резолюція висловлює рішучу підтримку демократичній білоруській опозиції та громадянському суспільству.

«Європейський парламент… продовжує твердо стояти у солідарності з народом Білорусі, а також із силами, що вимагають та борються за вільну і демократичну Білорусь; підтверджує своє невизнання виборів олександра лукашенка як президента білорусі, засуджує триваючі репресії проти демократичної опозиції та громадянського суспільства», – йдеться у документі.

Депутати Європарламенту заявили про вимогу до влади білорусі негайно зупинити насильство та репресії проти учасників мирних протестів, опозиційних політиків, представників, незалежних медіа, правозахисників, представників громадянського суспільства, академічних кіл, професійних спілок, адвокатів та всіх інших громадян білорусі. Європейські політики вкотре закликали до негайного та безумовного звільнення та позбавлення від всіх звинувачень всіх політичних в’язнів, що утримуються білоруським режимом за гратами.

«Європарламент висловлює одноголосну підтримку білоруській опозиції та виступає за повалення поточного незаконного режиму олександра лукашенка, а також за подальше проведення вільних та справедливих виборів із підтримкою незалежних вільних медіа та сильного громадянського суспільства», – йдеться у резолюції Європейського парламенту.

Читайте також: Сили оборони - у стані повної готовності, аби реагувати на будь-які виклики з білорусі

Як повідомлялося, 9 серпня 2020 року в білорусі відбулися президентські вибори, результати яких були грубо сфальшовані структурами під контролем колишнього президента країни олександра лукашенка, який проголосив себе переможцем цих виборів. Диктаторський режим лукашенка жорстоко подавив демонстрації протесту проти фальсифікації виборів, результати яких не були визнані в ЄС та в інших демократичних державах світу.

Перед початком військового вторгнення в Україну російська федерація зосередила велику кількість військ на території білорусі, та використала їх для наступу на північні райони України та на її столицю, Київ. З території білорусі здійснювалися та продовжують здійснювати масовані ракетні обстріли території України, її бази використовує кремль для розміщення своїх сил і техніки, включаючи ракетні системи, літаки та важке озброєння.

Україна стримано реагує на розвиток ситуації та продовжує застерігати режим лукашенка від прямого втягування білорусі у російську війну проти України, зокрема із залученням білоруських військ, на чому наполягає режим путіна. Україна готова відповідно зустріти агресора, якщо режим лукашенка наважиться на військовий напад на Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-